Doğum öncesi silikon protez takılır mı | | Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Fiyatları Resimleri I Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Doğum öncesi silikon protez takılır mı

Doğum öncesi silikon protez takılır mı

Doğum yapmak isteyen henüz çocuğu olmayan hastalarımızın sıklıkla cialisforsalecanada sorduğu bir sorudur bu. Genelde yıllarca doğum beklenmesi yönünde bir telkin hakimdi. Fakat bu tabu artık yıkılmaya başlamıştır.

Kadınlar bazı nedenlerden ötürü genetik veya doğum sonrasında aşırı küçülen göğüsleri için silikon protez takma ihtiyacı hissedebilirler. Meme Dişiliği simgeleyen bir organ olduğu için genelde kadınlar küçük göğüsleri için silikon protez düşünebilirler. Tereddütler olabilir. Ama silikon taktıran bir kadın çocuk emzirebilir. 

Meme büyütme yani silikon protez yerleştirme ameliyatlarında kadının süt kanallarına dokunulmaz. Bu ne demek, meme yi besleyen süt kanallar bu operasyonun dışındadır. Yani silikon konarken o kısıma ellenmez ameliyat dışındadır. Bu yüzden emzirmeyi silikon protezler etkilemezler. 

Genel olarak tavsiyem şu yöndedir ki, bu silikonun takılmasında sağlık açısından bir yan etki olmasa da, kısa süre içerisinde doğum yapmayı planlayan bir kadın bence doğum sonrasını beklemelidir. bunun nedeni gebelik ve sonrasında göğüsler ister istemez şişecektir. Ve silikonla beraber aşırı büyüme gösterebilir. Ayrıca doğum sonrasında göğüslerinde küçüklük problemi yaşayan birçok hasta da, doğum sonrasında göğüslerinin hacim kazandığını belirtmiştir. Bu yüzden ameliyat için acele edilmemesi kişinin karına olacaktır. 

Bunun dışında bir çocuk beklentisi olmayan veya kısa vadede böyle bir planı olmayan kadınların da bu ameliyatı korkmadan yaptırabileceklerini söylemeliyim. Süt kanallarına bir zararı yoktur. Çocuk planı yapmasa da kadın için bu problem olmaz sağlık açısından da bir zararı yoktur.