Estetik Meme Ameliyatları | | Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Fiyatları Resimleri I Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Estetik Meme Ameliyatları

Estetik Meme Ameliyatları

Estetik meme ameliyatları tüm dünyada sıklıkla yapılan ve özellikle kadınların tercih ettiği estetik operasyonlardır. Meme ameliyatları amacına göre çeşitlere ayrılır. Bunlar ; 

  • Meme küçültme ameliyatları 
  • Meme büyütme ameliyatları
  • Meme toparlama (dikleştirme) ameliyatları
  • Meme ucu estetiği

Meme ameliyatları kişinin isteğine göre kombine olarak ta yapılabilir. Örnek vermek gerekirse meme büyütme ameliyatı aynı anda dikleştirme ile birlikte, veya küçültme ameliyatı da gene dikleştirme veya göğüs ucu estetiği ile birlikte yapılabilir. Meme ameliyatları kişinin görsel olarak iyileştiren ameliyatlar olmasına karşın aynı zamanda sağlık açısından da yapıldığı durumlar vardır. 

Bu konuya örnek vermek gerekirse hastanın göğüsleri aşırı büyük ise bu sırt ağrılarına meme altında mantarlaşmaya neden olabilir. Bu tür hastalarımız için meme küçültme ameliyatı bir estetik ameliyattan farklı olarak kişinin ağrılarının ve şikayetlerini gidermek için yapılır.

Meme ameliyatları sadece şekil vermek veya bir rahatsızlığı gidermek için değil, meme başında ki çöküklüğü ve meme ucundaki areola denilen kahve rengi kısmın aşırı büyük olmasından dolayı küçültmek için de yapılabilir. Meme ucunda ki kahverengi alanın aşırı büyüklüğü hem psikolojik anlamda hemde cinsel yaşantıda kadına oldukça zarar verebilir.

Estetik meme ameliyatları kişinin sütyen numarasını küçültebilir. bedeni forma girer ve daha diri bir meme oluşturulabilir. Meme ameliyatlarına girmeden dikat edilmesi gereken hususlar vardır.

Meme ameliyatlarına girmeden doktorunuza aklınıza takılan tüm soruların sorulması şarttır. Bu ameliyat sonrasında kişinin nasıl bir şekil alacağını ve ameliyat sonrasında hasta için bir süpriz durum oluşmasının önüne geçer. Ameliyat öncesinde göğüsünüzün ne boyutta olacağını estetik cerrahınıza iyi bir şekilde anlatmanız gereklidir. 

Meme ameliyatlarının başarılı bir şekilde geçtiğini ameliyat sonrası memenizin doğal kalması belirler. Çünkü ameliyat sonrasında meme bir estetik cerrah dışında fark edilmemesi gereklidir. memenin vücut da uyumu ve doğallığı çok önemlidir.

Meme ameliyatlarına girmeden kişinin ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar ameliyatın ne kadar başarılı olduğunu bir nebzede olsun anlatır. Estetik meme ameliyatları sonrasında mutlaka hastalar bir gün süre ile hastanede kalması gerekir. http://cialisvsviagranow.com/ Bu süre sonunda doktorunuzun belirlediği süre içerisinde mutlaka kontrole gelinmesi hastanın sağlığı için değer taşır.

Estetik meme ameliyatlarını estetik cerrah tarafından yapılması gereklidir. Göğüs estetiğinde pratiği olan , bu ameliyatı defalarca tecrübe etmiş doktorlardan daha fazla verim alabilirsiniz. 

Doğal Görünümlü Göğüs Estetiği

dogal-gorunumlu-gogus-estetigiDoğal görünümlü göğüs estetiği dediğimizde bir otla bir bitki şifalı içecek gibi bir tarif vermemizi beklemeyin. Tabi ki göğüsler sadece ameliyat ile şekil alabilir. Büyütülür ve küçültülür hiç fark etmez. Hepsi için ameliyat gereklidir. Biz burada bu ameliyatlar sonrasın da başkaları tarafından fark edilmeyen ve tamamen eskiden beri zaten siz ile beraber imiş gibi doğal estetik görünümü yakalamak için yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağım. 

Doğal demek zaten vücut yapısına boyunuza kilonuza omurganıza hatta yaşınıza en uygun göğüs ölçülerini yakalamaktır. Bu nasıl olacak tabi ki muayene ile. Hasta muayene olmadan hiçbir hasta için hiçbir şey söylemek pek doğru değil. 

Eğer göğüslerinizi estetik açıdan yeterli bulmuyor ör küçük buluyorsanız büyütme ameliyatı için kullanacağınız silikon tipini belirlerken zaten küçük olmasının psikolojisi ile çok büyük yaptırmanız ilerde pişmanlıktan başka bir şey değildir. 

Yapınıza ve yukarı da belirttiğim özellikleriniz sonucunda bir silikon protez seçilmeli bunu da vücuda göre çok abartmadan çok fazla dikkat çekmeyecek şekilde ayarlamakta fayda var. 

Aynı şekilde bir küçültme ameliyatı yaptırmak istiyorsunuz göğüsleriniz çok büyük ve birazda normalden kilolusunuz. Böyle bir durumda da gögusüm zaten çok büyüktü iyice küçültelim doktor bey demenin bir anlamı yoktur. Kilonuzu meme küçültürken göz ardı edemeyiz. Sadece kilo değil boyun ve göğüs kafesinizin genişliği bir bir asimetri içinde olması lazım. Bu yüzden meme ameliyatlarında genelde estetik cerraha bu boyutlandırmayı bırakmak hasta için çok daha faydalı olacaktır. 

Doğal kelime anlamı ile eskiden süre gelen karışımsız gibi anlamlar yüklü olduğundan siz memelerin için normalden fazla büyük veya küçük olmasını beklerseniz ister istemez doğallıktan çıkacaktır. 

Doğal estetik ameliyatlar ancak bu şekilde olacaktır. yoksa bir bitki bir krem v.s gibi şeyler ile göğüsler ne büyür nede küçülür. Göğüs ameliyatların dan başka kalıcı bir çözüm şuan için yoktur. Tabi ki tıptaki gelişmeler ve gelişen teknoloji bize ne getirir bilemeyiz. Fakat şuan için doğallıktan kasıt sadece ameliyat olmak ve olmamış gibi estetik açıdan ameliyatı düzgün yapmaktır. 

Ameliyatlarda tabi ki doktor her şeyi planlayamaz. Hastanın da yapması gereken birçok şey vardır. Özellikle ameliyat sonrasında göğüsün muhafazası ve verilen talimat ve ilaçlara birebir uymak ameliyat başarısını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Siz ne kadar iyi bir estetik cerrahi uzmanı olsanız da, hastanın kendine bakmaması veya önemsememesi, ameliyat sonrasında ki başarıyı etkileyebilir. 

Bu yüzden bu göğüs ameliyatlarında hasta ve doktor ortak bir çalışma içine girerek, en doğal en başarılı ve en kalıcı çözümü bulmalıdır. Ancak bu şekilde istenilen sonuçlara ulaşılabilir.

Meme Estetiği Fiyatları

Makalemiz de bahsettiğimiz gibi çeşitli göğüs estetiği ameliyatları mevcut. Bu göğüs estetiği operasyonları ile ilgili maalesef ortalama bir fiyat bilgisi vermemiz mümkün değil. Ayrıca makalelerde fiyat bilgisi yazmak da sağlık bakanlığınca yasaklanmıştır. En doğru fiyat bilgisini muayene bulgularınız sonrası alabilirsiniz.