Meme Büyütme Estetik Ameliyatı | | Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Fiyatları Resimleri I Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Meme Büyütme Estetik Ameliyatı

Meme Büyütme Estetik Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatları doğuştan veya hormonel nedenler ile göğüslerin normalden küçük kalması halince yapılan estetik ameliyatlardır. Meme büyütme ameliyatları bu nedenle Tedavi sıklıkla ve meme dikleştirme ameliyatı ile de kombine yapılabilen meme ameliyatıdır.

Meme büyütme Ameliyatları normalden küçük olan göğüsün genelde silikon konularak daha dolgun bir hal alması sağlanarak yapılır. Meme toparlama ameliyatları da denilen bu ameliyatlar için kullanılan ana madde silikondur. 

Meme silikonların birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler hastanın yapısına ve ihtiyacı göre hatta kendi zevkine göre seçilir. Ama kalite bakımından kullandığım slikonların bir en alt kalite limitim var. Onun altında kullanılan silikonlar sorun oluşturabilir. 

Meme silikonları hakkında doktor tavsiyesi çok önemlidir.  Doktor size uygun vicudunuza uygun silikonu tavsiye eder. Silikonlar keskin bir cisim ile batırma yapılmadığı takdirde patlamaz yıpranmaz bozulmaz. Meme silikonları hakkında tavsiyem genede 10 yılda bir kontrolünü yaptırmanızdır. Mağlum teknoloji çok hızla gelişiyor. 

Meme silikonları hakkında daha detaylı bilgi için lütfen ameliyat öncesinde estetik cerrahınıza mutlaka sorularınızın tamamını sorun. Aklınızda hiçbir soru işareti kalmamalıdır. 

Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Hastane seçimi her ne kadar hastanın tercihlerine bırakılsa da , tam teşekküllü bir hastane ameliyat için gerekli ilk şart olmalıdır. meme büyütme ameliyatları 2 – 3 saat sürer. Bu süre hastanın yapısına kullanılan tekniğe ve estetik cerrah ın el marifetine kalmıştır. 

Meme (Göğüs) büyütme ameliyatları genelde kişinin bedenine göre yapılır. Ne Çok büyük nede çok küçük olmalıdır. Aynı zamanda ameliyat sonrası göğüslerin estetik cerrahlar hariç fark edilmemesi ameliyatın başarı kriteridir.

Meme büyütme ameliyatları için birçok giriş yeri vardır. Bu giriş yerleri ; 

  • Koltuk Altı 
  • Meme Altı 
  • Meme Başı çevresidir

Bu bölgelerden silikonlar yerleştirilir.  Ameliyat izi hepsine ortalama aynı ölçüde kalır. İzleri en aza indirmek için ameliyat sonrası doktorunuzun önereceği bakım çok önemlidir.

Bu giriş yerinden en iyisi hangisi derseniz eğer net bir cevap vermek mümkün değildir. Silikonun yerleştirileceği bölge gene hastanın yapısına memenin hangi oranda büyültüleceğine ve ameliyat sonrası ne beklendiğine göre değişiklik gösterir. 

Bu konu hakkında gene ben, estetik cerrahın seçim yapmasını tavsiye ederim. Sonuçta konunun uzmanı olarak size hangi tekniğin uygun olacağını gene o bilir. Zaten tekniklerden biri diğerinden çok üstün olsaydı eğer, diğerlerini hastalara sunmazdık bile.

Meme büyütme ameliyatı riskli bir ameliyat değildir. Meme büyütme ameliyatları esnasında açı hissedilme. Ameliyat sonrası emzirme veya kanser riskinin artması gibi kulaktan dolma bilgilerin hepsi yanlıştır. 

Meme büyütme ameliyatı sonrası hasta bebek emzirebilir. Ayrıca kanser riskide yükselmez. Meme büyütme ameliyatı sonrasında hasta 1 gün süreyle mutlaka hastanede kalmalıdır. Bu süre sonrasında 2-3 gün ev istirahati uygun görüyoruz. Bu süre Sonunda hasta iş hayatına aşırı fiziksel hareketlerden kaçınmak suretiyle geri dönebilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası kalan izler 8 ay 12 ay arasında kaybolur gider. Hasta ameliyat izini kendi bile görmez. Ameliyat ölüm riski taşımaz, ve tüm dünyada en çok yapılan estetik ameliyatlar arasında üst sıralarda olduğu için tıbbi gelişmelere açıktır. Bu yüzden Birçok kadın bu ameliyatı estetik görünümünü mükemmelize etmek için tercih eder.

Meme Büyütme Fiyatları

meme-buyutme-diyatlariMeme büyütme ameliyatında herkesin merak ettiği konu ücretidir. Bu ücret meselesi gerçekten çok önemli. Hastalar ücrete göre az fiyata göre riskli tercihler yapabiliyor. 

Meme büyütme ameliyatında fiyat kullanılan silikona göre belirlenir. Kullanılan silikonun kalitesi fiyatı etkiler. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastanenin de tercihi hastaya bırakılır. Böylece bu hastanenin ne kadar lüks ve kaliteli olduğu da ameliyat fiyatını etkiler. 

Meme büyütme ameliyatında silikon dışında bir de lipivage tekniği vardır. Bu teknik ile hastanın kendi yağları liposuction yöntemi ile alınarak göğüs bölgesine transfer edilir. Böylece göğüslerde dolgunluk meydana gelebilir. Her hasta için olmasa da, bazı hastalarda bu yöntem çok işe yarar. Bu tekniğin kimlere uygulanması gerektiği hakkında muayene sonrasında doktor belirler. Eğer bu teknik ile göğüs büyütme yapılacak ise, fiyatlarda inme söz konusu olabilir. 

Meme büyütme fiyatları doktorun emeğine göre de belirlenir. Doktor kendi bedelini hangi aralıkta belirliyor ise, tabi ki fiyatı oda etkiler. Kısacası ücretsiz kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz. Böylece, size uygun tekniği ve fiyatı en doğru şekilde öğrenebilirsiniz. 

Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir