Meme (Göğüs) Silikonları farkedilir mi | | Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Fiyatları Resimleri I Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Meme (Göğüs) Silikonları farkedilir mi

Meme (Göğüs) Silikonları farkedilir mi

Meme büyütme ameliyatlarında mutlaka silikon protezler kullanılır. Bu silikon protezler hakkında hastalarımdan bana çok fazla soru gelmektedir. Silikon protezler kansere neden olur mu?Ameliyat sonrasında emzirmede soruna neden olur mu? gibi.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezin ameliyat sonrasında fark edilip edilmeyeceği hastalarım arasında büyük merak konusu olmuştur. İyi ve kurallarına uygun yapılmış olan bir meme büyütme ameliyatı sonrasında meme de farklılık hissedilmemesi gerekir. Meme büyütme ameliyatında çoğunlukla silikon protezler göğüs bölgesindeki kas dokusu altına yerleştirilir.Dolayısıyla silikon protezin üzerinde kas dokusu, az da olsa meme dokusu ve deri dokusu yer alır. Tüm bunların altındayken silikon protezin fark edilme olasılığı neredeyse sıfırdır diyebiliriz.

Bazı durumlarda ise silikon protezi kas üzerine yerleştirmek gerekir.Bu durum genelde hastanın yeterli meme dokusu varsa tercih ettiğimiz uygulamadır. Çünkü yeterli meme dokusu varken protez kas altına yerleştirilirse ‘Double Bubble’ olarak adlandırılan komplikasyon ortaya çıkar.Bunu engellemek içim meme dokusu yeterli olan hastalarda kas dokusu üzerine yerleştirilir ve bu hastalarda da protez dışarıdan farkedilemez.

  cialis online canada