Memelere Dolgunluk kazandırmak | | Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Fiyatları Resimleri I Op Dr Ali Mezdeği

Blog Sayfamız

Göğüs Estetiği alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Memelere Dolgunluk kazandırmak

Memelere Dolgunluk kazandırmak

Meme kadının dişiliğini simgelen bir organdır. Bazı kadınlarda bu dişilik tam anlamıyla sergilenmediğinden kadınlar göğüsleri için dolgunluk ve bir hacim kazandırmak için bıçak altına yatarlar. 

Memelere dolgunluk kazandırmak için meme dikleştirme ameliyatları yapılır. Peki bu ameliyat ne demek kısaca bilgi vermek gerekirse, bir silikon protez kullanımı ile, kadınlar memeleri için bir büyütme ve dikleştirme formu vermek isterler. Estetik cerrahlar kadınlar için her kişi için ayrı olmak kaydı ile silikon protezler yerleştirirler. Kadınların göğüs kası altına yerleştirilen bu protez, muayene sonucu en uygun protezin seçimi ile işe başlanır. 

Tabi ki çok büyütmekte az büyütmekte bu işin ustalığı değildir. Kadının vücuduna uygun olan meme büyüklüğü tespit edilmesi gerekir. Bazı kadınlar ellerinde örnek resimler ile, veya daha önce bu ameliyatı olmuş arkadaşlarından esinlenerek istedikleri göğüs büyüklüğünü anlatmak isterler. Genelde bu ölçülere göre işlem yapılmaz. Bunun nedeni de çok açıktır. Her kadın için ideal göğüs yani meme büyüklüğü bir olmaz. 

Bilgisayarlı sistemler ile öncesi ve sonrası halleri hastalara gösterildiğinde, kendileri de bu teorik düşünceye tabii olurlar. Yani meme büyüklüğünü doktorun hesapladığı ölçülerde yaptırmaya ikna olurlar. Hemen bir örnekle detaylandırmak gerekirse, bir kadın ince zayıf ve kısa boylu olduğunu düşünürsek, onun göğüsünü 70 lerin üstünde bir ölçüye getirmek kadın için ne kadar iyi olur gözünüzde canlandırmaya çalışınız. 

Aynı şekilde kilolu ve uzun boylu bir kadına veya kemik yapısı diri ve erkek kemik yapısına uygun olan bir kadına da az bir büyüklük yetmeye bilir. Bu yüzden vücut ölçüleri kilo boy ile orantılı bir büyüklük hesaplanması lazım. Ayrıca zaten memede ki deri miktarında deri gerdirilir. Yani memede doku yoksa silikonu büyük seçmenin de bir anlamı olmaz. Yani memedeki deri gevşekliği de memeye dolgunluk kazandırmak için yapılan estetik ameliyatlarda belirleyici bir faktördür. 

Her halükarda meme ucuna da bir müdahale yapılır. Yani aşağıya sarkmış olan bir meme ucu yukarıya cerrahi olarak çekilir. Burada da bazı cerrahi kurallar vardır. Yani hasta istedi diye meme ucunu da tavana cialisforsalecanada.com bakacak şekilde ayarlamak pek uygun değildir. 

Memenin dolgun ve diri görünmesi kadın psikolojisi içinde önem arz eder. Yani memeleri ile takıntılı ve göğüslerini beğenmeyen bir kadın sosyal hayatında da mutsuz olabilir. Aynalara küsmüş ve kendini beğenmiyor olabilir. Bu durum çok güzel ve estetik olarak belki vücudunda başka bir yerinde cerrahi bir işlem gerektirmeyen çok güzel kadınlarda bile olabilen bir durum. 

Tek eksiğinin memeleri olduğunu düşünen kadınlarda çok fazladır. Böyle durumlarda bir estetik cerrah olarak bu ameliyatı yapmak daha da bir haz vermekte, ve ameliyat sonrasında bir güzelliğin devamını getirmek adına doktor olarak insan mutlu olmakta. 

Bazı durumlarda bir rahatsızlıktan veya genetik bir problemden dolayı bazı kadınların tek memesinde sorun olabilir. Yani bir göğsü tamamen estetik açıdan kusursuz, bir taraf ise, sorunlu sarkmış olabilir. Böyle durumlarda sorunlu olan meme için ya büyütme yada küçültme yani toparlama ameliyatları yapılır.

Gene küçük ise, bir silikon protez vasıtası ile, meme diğer memenin hacmine eşitlenir. Küçültmek gerekiyor ise, meme küçültme ameliyatı ile ölçü diğer memeye hizalanır. 

Kısacası dolgun bir memeye sorununuz ne olursa olsun kavuşabilirsiniz. Cerrahi tekniklerin ilerlemesi ve tıptaki sonra gelişmeler bize değişik ve gelişmiş ameliyat imkanları sunmaktadır. Bu yüzden artık çok kötü ve biçimsiz memeleri bile, sizin de inanamayacağınız bir hale getirebiliriz. Sizin yapmanız gereken tek şey, estetik cerrahınıza güvenmektir. 

İşinden emin olduğunuzu bir estetik cerrahın masasına yatarak ortalama 2 saat içinde kendinizin bile tahmin edemeyeceği dolgun ve estetik açıdan diri göğüslere sahip olabilirsiniz. Tecrübeli bir estetik cerraha ve bu işi severek yapan bir doktora ameliyat olmanız yeterli olacaktır.

Dolgunluk kazandırılan ve ameliyat olunan memede ileride eski haline dönme olasılığı oldukça düşük. Hamilelik ve aşırı kilo alıp verme durumu dışında memede fiziksel değişiklikler beklemeyiz. Ancak kişi çocuk doğurmayı veya kilosunda oynamalar düşünüyor veya bir tedavi görüyor ve bu tedavi aşırı kilo alıp vermesini tetikliyor ise, tedavinin bitmesini beklemek daha iyi olacaktır. Aynı şekilde bebek bekleyen anne adayları içinde bu durum geçerlidir. 

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği