MEME AMELİYATLARI İLE KOMBİNE YAPILABİLEN PROSEDÜRLER!

Her kadın meme estetiğinden en iyi şekilde yararlanmak ister fakat bu bazen memenin gereksinimlerine bazen de vücudun tamamının estetiğine bağlıdır. Konsültasyonunuz sırasında, meme anatominiz, tıbbi geçmişiniz ve vücut estetiği hedefleriniz hakkında derinlemesine bir değerlendirme yapılacaktır. Hangi prosedürler istediğiniz sonuçları en iyi şekilde sağlayacak ise detaylı muayene sonucu belirlenmelidir.

Meme büyütme aynı zamanda dikleştirme gerektirebiliyor iken, bir başka açıdan meme dikleştirme aynı zamanda küçültme de gerektirebilir. Meme ameliyatlarını birbirleri ile kombine etmenin dışında aynı zamanda vücut operasyonları hatta ve hatta yüz operasyonları ile bile birlikte gerçekleştirilebilir. Örn; hamilelik sonrası “Mommy Makeover” olarak bilinen “Anne Estetiği” için Karın germe ameliyatı, liposuction ve yağ enjeksiyonu ile emzirme sonrası sarkmış göğüsler dikleştirilebilir.

Kombine Ameliyatlar Sonrası!

Kombine ameliyatlar genellikle tek bir işlemden daha fazla iyileşme süresi gerektirir. İyileşme sürecini hızlandırmak için, genellikle hastalara iyileşirken göğüslerini ve/veya vücut şekillerini desteklemek için cerrahi sütyen ve/veya korse giydirilir. Sıvı birikimini ve şişmeyi azaltmak için drenaj tüpleri de kullanılabilir.

İlk hafta biraz şişlik, ağrı ve morarma fark edebilirsiniz. Bu süre zarfında efor gerektiren iş hayatınızdan veya diğer fiziksel aktivitelerden kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Tam iyileşme birkaç ay kapsayabilir, ancak çoğu kadın 4 ila 6 hafta sonra kendini tamamen çok iyi hisseder. Hastalar ortalama bir hafta sonra işe tamamen döner, ancak yaklaşık 3 ila 4 hafta boyunca yorucu egzersizlerden mutlaka kaçınmalıdırlar.

Meme Ameliyatı ile Kombine Edilebilecek Örnekler;

  • Meme Ameliyatı & Karın Germe
  • Meme Ameliyatı & Labioplasty
  • Meme Ameliyatı & Popoya Yağ Enjeksiyonu “BBL”
  • Meme Ameliyatı & Vaser Hi Def
  • Meme Ameliyatı & Yüze Yağ Enjeksiyonu
  • Meme Ameliyatı & ….

Kombine Plastik Cerrahinin Avantajları!

Sadece Bir Prosedür Olması

Genel anestezi altında olduğunuz süre içinde bazı cerrahi komplikasyonlar ortaya çıktığı için, vücudunuza daha az stres yüklenmesini sağlamak için bir kez anestezi almak daha az riskli olabilir. Liposuction,  karın germe ile meme ameliyatı işlemini birleştirmeyi seçen birçok annede olduğu gibi, prosedürleri eşleştirmek, ağrı ve anesteziyle ilişkili komplikasyonları önemli ölçüde azaltırken, her ikisinin de faydalarını elde etmenizi sağlar. 2012’de Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği tarafından yapılan bir araştırma, karın germe ameliyatına liposuction eklendiğinde hastaların ağrılarında bir artış yaşamadıklarını buldu.

Daha İyi Sonuçlar

Çoğu hasta, estetik kaygılarının birden fazlasına değinildiğinde sonuçlarından daha fazla memnuniyet bildirmektedir. Örneğin bazı kadınlar hem meme estetiği hem liposuction yaptırdığında daha dengeli ve simetrik vücutları olduğunu fark ettiler.

Daha Kısa İyileşme Süresi

Prosedürleri birleştirebildiğinizde, sadece bir iyileşme süresi ile arzu edilen sonuçları elde edebilirsiniz. Kombine meme büyütme ve meme dikleştirme durumunda olduğu gibi, ikisi birlikte yaptırılarak iyileşme süresi uzatılmamış olur.

Para Tasarrufu

Plastik cerrahi son yıllarda daha fazla insan için daha erişilebilir hale gelse de, bazı prosedürler yine de maliyetli olabilir. Genel olarak, plastik cerrahi maliyetleri genellikle tesis ücretleri, anestezi, ve daha fazlasını içerir. Bir seferde birden fazla prosedür uyguladığınızda, bu masrafların bir kısmını yalnızca bir kez ödemeniz sayesinde maliyeti düşürmüş oluyorsunuz.