Meme küçültme ameliyatı, büyük ve sarkık göğüslü olan kadınların hem fiziksel hem de duygusal sorunlarından kurtulmasını sağlıyor. Ağır, fazla büyük ve sarkık göğüsler genellikle kronik, zorlayıcı boyun ve sırt ağrılarına neden olur ve günlük yaşamda aktivite katılımını zorlaştırır. Duygusal ve benlik saygısı sorunları, kişinin vücudunun geri kalanıyla orantısız olan büyük göğüslere sahip olmasından kaynaklanabilir. Meme küçültme ameliyatı sadece estetik amaçlı, isteğe bağlı olarak yapılacak bir işlem değil, çoğu durumda tıbbi olarak da gerekli bir işlemdir. Meme küçültme ameliyatı, göğüslerin doğal şeklini korurken ve iyileştirirken aynı zamanda göğüslerin boyutunu küçültmenin güvenli ve etkili bir yöntemidir.

Meme Küçültme Ameliyatı İçin Uygun Aday Özellikleri!

  • Günlük yaşamı negatif yönde etkileyen D cup ölçüde ve daha büyük göğüslere sahip olmak
  • Büyük ve sarkık göğüsler sebebiyle kronik boyun, sırt ağrılarına sahip olmak
  • Büyük göğüslere sahip olup, bunları dik tutmak adına çok sıkı ve destekli sütyenler giydiği için günlük konforundan kaybetmek ve omuzlarında derin izlere sahip olmak
  • Büyük sarkmış göğüslere sahip olduğu için en basit günlük aktivitelerde dahi özgüven eksikliği yaşadığı için hayat kalitesinden olmak

Meme Küçültme Ameliyatı Detayları!

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında hastanede gerçekleşiyor. Ameliyat sonrası hastanede 1 gece yatış ve takip gerektiren prosedür meme boyutuna ve işlemin karmaşıklığına bağlı olarak üç ila dört saat sürebilir. Ameliyat fazla deri, yağ dokusu ve glandüler dokuyu ortadan kaldırmayı hedeflerken aynı zamanda meme ucu ve areola kompleksi yeniden konumlandırılır. Meme küçültme ameliyatında göğüsler yeniden şekillendirildikten sonra size cerrahi özel korseli bir sütyen giydirilecek ve bu sütyeni minimum 4 hafta kullanıyor olmanız gerekiyor. Bu özel sütyen oluşabilecek ödem, şişlik ve morlukların hızlı kaybolmasında sizi destekleyecektir. Meme küçültme ameliyatı  için ilk iyileşme süresi bir ila iki haftalık bir süreçtir ve çoğu hasta ilk 5 gün içinde iş hayatına dönebilir. Hastalar dört hafta boyunca yorucu egzersizlerden uzak durmalıdırlar. Her hastanın kendi iyileşme eğrisi vardır. Morarma birkaç hafta içinde düzelir ve ödem miktarları altı aydan bir yıla kadar sürebilir. Hastalar ilk hafta reçeteli ilaçlarını alırlar. Göğüslerinizin düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlamak için normal aktivitelere yavaş ve kademeli bir dönüş önerilir. 

Rahatsız edici büyüklükte göğüslerle yaşamanın nasıl bir şey olduğunu anlamak için ancak bu sorunlara sahip olmanız gerekir; omuz ve boyun ağrısı, egzersiz yapmanın zorluğu, istenmeyen bakışlar. Sosyal hayatta çok büyük göğüslere sahip olmak hayatınızın pek çok bölümünü negatif etkiler ve daha kaliteli bir hayat için değişiklik yapmaya hazır olduğunuzda heyecan verici yeni bir seçeneğiniz var!

Meme Küçültme Sonrası Yaşam

Hem fiziksel hem de duygusal rahatsızlığı hafiflettiği ve hastanın görünümünü iyileştirdiği için, meme küçültme, en faydalı cerrahi prosedürlerden biridir. Hastalar, özgüvenlerinde bir artışın yanı sıra, giymek istedikleri kıyafetleri giyme ve daha önce kaçındıkları fiziksel aktivitelere katılma konusunda yenilenmiş bir özgürlük hissine dikkat çekiyorlar.

Pek çok hasta, meme küçültme ameliyatından sonra sırt ve omuz ağrılarında anında bir rahatlama yaşarken, nihai sonuçlarınızın yerleşmesinin biraz zaman alacaktır. Göğüs küçültme işleminden sonra şişlik, ağrı ve karıncalanma tipiktir, bu nedenle yeni ve küçük göğüsler, ödem varken beklediğinizden biraz daha büyük görünebilir. Ek olarak, iki göğüs genellikle farklı hızda iyileşir, bu nedenle iyileşmenizin ilk birkaç ayında biraz asimetri fark edebilirsiniz.

Listeye geri dön

Related projects