Her kadının arzularının doğasında var olan anatomik formların derinlemesine düşünülmesi ve gerçekleşecek meme büyütme operasyonunun bu doğrultuda planlanması gerekmektedir. 

Meme büyütme ameliyatının amacı meme büyümesi az olan kadınlarda daha normal oranlar oluşturmak hamilelik ve kilo kaybı nedeniyle hacim kaybına uğramış kadınlarda dolgunluğu yeniden oluşturmaktır. 

Meme büyütme ameliyatı meme fonksiyonunu özellikle duyarlılığı emzirme yeteneğini korumak ve psikolojik ihtiyaçları karşılamak için yapılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı genellikle meme boyutundan memnun olmayan kişilerin büyütme işlemi adına tercih edilir. Ancak şeklinden ve farklı sebeplere dayalı olarak da çokça tercih edilen bir operasyondur.

Meme büyütme operasyonunu cinsiyet değişimi sürecinde de protezle meme uygulaması gerçekleştirilir. Günümüzde gelişen teknoloji ve taleple birlikte Meme büyütme ameliyatları artık oldukça-basit ve kişiler açısından konforlu hale gelmiştir. Meme büyütme ameliyatı büyük çekici estetik dolgun göğüslere kavuşmak için yaptırılır.

Meme büyütme işleminde istenilen dolgunluğun boyutu vücut anatomisi ve göğüs genişliği büyük önem taşımaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatlarında Hangi Teknikler Kullanılır?

Meme büyütme operasyonunda hayati konulardan biride hekim seçimidir. Kullanılan silikon FDA onaylı protezler olmalıdır. 

Seçilmiş olan silikonlar memenin hacmini artırmak amaçlı farklı teknikler kullanılmaktadır. Bunlar;

  • Meme altından
  • Meme başından
  • Koltuk altından 
  • Göbek deliğinden protez yerleşimi sağlanmaktadır.

Ayrıca meme protezleri yuvarlak ve damla modelin de olarak en çok tercih edilen protez modelleridir. 

Meme büyütme işlemi silikon meme protezleri ile dik gergin ve istenilen boyutlarda göğüslere sahip olunur.

Meme protezleri, çok çeşitli meme büyüklüğü ve şekil ile ilgili endişelerinizin tedavisi için uygundur. Gelişimsel meme hipoplazisi olarak bilinen memelerin az gelişmişliği, meme büyütme için yaygın bir endikasyondur. 

Ancak göğüs dekoltesinin dolgun durmasını tercih eden kişiler için yarım daire şeklinde olan yuvarlak silikonlar tercih edilmektedir. Buradaki belirleyici faktör kişinin görsel seçiminin yanı sıra vücut tipi oldukça önem arz etmektedir. 

 Meme büyütme ameliyatında en önemli nokta protezi yerleştirileceği yeri belirlemektir. Göğüs çeperine uygunluğu en yüksek oranda olan seçilmiş tipte silikon yerleşimi sağlanıyor.

Meme büyütme işleminde daha dolgun görüntü sağladığından damla modellerin, meme dokusu az ise daha çok tercih edilen silikonlar olduğu söylenilmektedir.  

Hamileliği takiben (doğum sonrası glandüler hipomasti), önemli kilo kaybından sonra veya sadece kademeli olarak gelişmeye bağlı meme deformasyonu, meme büyütme ile önemli ölçüde iyileştirilebilir.

 Bazı meme asimetrileri ve doğuştan meme şekil bozuklukları da meme büyütme teknikleri ile düzeltilebilir.

 Teknik yaklaşım, şekil ve boyutun her detayı ve bireysel isteklerin her yönü için titizlikle uyarlanmalı ve kişiselleştirilmesidir. 

Hacmini yitirmiş, sarkmış olan memelere tamamlayıcı işlemler sağlanır. İleri derece olan durumlarda protez ve fazla olan derilerin alınarak göğüs dikleştirilmesi sağlanır.

Doğal bir görüntü ve istenilen ölçülerde göğüslere sahip olmak hacmini kaybetmiş sarkıklık oluşmuş göğüsler adına çok başarılı bir operasyondur.

Hastanın kendi yağ dokusuyla memelerin kısmen büyütülmesi sağlanır.  Fakat yağ dolgusu ile meme büyütme işlemi protez kadar kalıcı değildir.

Meme Büyütme Ameliyatına Hazırlık!

Meme büyütme ameliyatından yaklaşık iki hafta önce İstanbul Nişantaşı’ndaki kliniğimizde kapsamlı bir ameliyat öncesi ziyaretiniz olacak. “Yapılması ve yapılmaması gerekenlerin” tam listesi size ayrıntılı açıklanacak. 

Ameliyat sonrası ilaçlar için reçeteler verilecek ve ameliyat öncesi-sonrası talimatlar gözden geçirilecek. Bu ziyaret sırasında aklınızda kalan her türlü sorunuz cevaplanabilir. Yukarıda açıklanan boyutlandırma alıştırmaları da bu zamanda gerçekleşir. 

Ameliyattan iki hafta önce kan inceltici etkisi olan her tür tabletten (aspirin, ibuprofen,doğum kontrol hapları vb.) uzak durulur. Preoperatif test için temel kan testleri istenir ve gerekli olan tüm göğüs görüntüleme çalışmaları (USG, gerekirse mamografi) istenir.

Operasyon öncesi aspirin vitamin ve kan sulandırıcı niteliğindeki ilaçlar kullanılmamalıdır. Sigara alkol kullanımına ara verip mevcut sporlarla aktivitelerine ara verilmelidir.

Meme büyütme operasyonu son dönemlerde 18 yaşından başlayıp ilerleyen yaşlarına kadar tercih edilir. Göğüsler kadınların estetik ve görsel açıdan vücutta önemli bir yere sahiptir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası!

Ameliyat sonrası 2-4 gün sonra işe veya okula geri dönebilirsiniz, ancak fiziksel olarak kendinizi daha az zorlayıcı olmalısınız, bazıları 4 ila 5 gün sonra geri dönebilir.

 İlk 4 hafta size sağlanan ameliyat sonrası özel korseli sütyen giyeceksiniz. 4 hafta sonra sütyen standart bir sporcu sütyeni ile değiştirilebilir. 

Normal sütyen ve mayolar yaklaşık 6 hafta sonra giyilebilir. Göğüsler ilk yedi gün boyunca sıkı ve şişmiş görünebilir, genellikle 14.gün ödem tamamen azalır, şekil ve büyüklük son pozisyonuna 12 haftada yerleşir. 

Günümüzde gelişen teknoloji ve taleple birlikte Meme büyütme ameliyatları artık oldukça-basit ve kişiler açısından konforlu hale gelmiştir. Meme büyütme ameliyatı büyük çekici estetik dolgun göğüslere kavuşmak için yaptırılır.

Meme başının etrafından yapılan operasyon renk değişimi bölgesi olduğu için işlem sonrası iz daha belirsizdir. Meme büyütme ameliyatı memelerin şeklini ve boyutu değişir. Giyilen kıyafetlerden ve psikolojik olarak özgüven artışı sağlanır.

Operasyon ardından göğüs altına kalan izler zaten sutyen kısmına denk geldiği için gözle görülmesi mümkün değildir.

Her ameliyat ve genel anestezi sonrası birkaç gün yorgunluk hissi oluşsa da bu durum 1-2 günde düzelir. Meme büyütme ameliyatlarının ardından 2. Haftadan sonra yumuşayıp yerleşen silikon doğal durmaya başlar.

Meme büyütme ameliyatında kas üstüne silikon yerleştirildiğinde neredeyse hiç ağrı oluşmaz. Genellikle bu operasyondan sonra göğüste sadece baskı hissiyatı gibi bir gerginlik oluşur.

Cerrahi işlemin ardından iyileşme süresi 1,5-2 aydır. Hekiminizin yönlendirmeleri neticesinden ilerleyen günlerde tamamen iyileşme sağlanır. 

Meme büyütme estetiği sonrası göğüste deformasyon oluşturabilecek ağır sporlar, sütyen seçimi sertlik bakımından az ölçülerde tercih edilmelidir.

 Güç kuvvet gerektirebilecek kol ve kol kaslarımızı kullanabileceğimiz hareketlerde bulunmamaya özen göstermeliyiz. 

 Meme ameliyatı olduktan sonra kilo alışverişlerinizde göğüslerinizle vücudunuzla sentez oluşturduğu için değişimler olabilir.    

Meme Büyütme Sonrası Spor ve Egzersiz

Hafif egzersize (darbesiz kardiyo) beş ila yedi günde devam edilebilir ve daha şiddetli fiziksel aktiviteye, göğüs büyütme ameliyatından üç hafta sonra başlayabilirsiniz.

Meme Büyütme Fiyatları

Meme büyütme ameliyatıyla vücudunuza sağlık ve özgüven sağlayacak bu işlem için hekiminin çıkardığı plan ve toksin madde miktarı uzmanınız tarafından belirlenir.  

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle sizlerde hayal ettiğiniz sıkı bir görünüme kavuşmak isterseniz.   

Meme Büyütme ameliyatıyla;

Sizlerde sağlıklı özgüvenli bir vücuda sahip olmak adına yan etkisiz ve başarılı bir şekilde üstelik alanında uzman, profesyonel, güvenilir bir kadro yardımı ile Meme büyütme fiyatları hakkında bilgi almak için hemen +90 212 241 46 24 noyu arayarak Quartz kliniğe ulaşın veya www.quartzclinique.com adresi üzerinden randevunuzu planlayın.

Listeye geri dön

Related projects