Yağ transferi ile meme büyütme, kadınların göğüs implantları doğal bir alternatif olan kendi yağ hücrelerini kullanarak, göğüs boyutunu büyütmelerine olanak tanır. Liposuction ve yağ enjeksiyonu, asıl adıyla yağ transferli meme büyütme, vücudun bir bölgesinden liposuction ile fazla yağları toplayıp doğrudan meme dokusuna aktarır. Doğal olarak meme hacmini artırarak göğüs boyutunda artış sağlayan benzersiz bir işlemdir. Yağ transferi ile sadece meme büyütme gerçekleşmeyeceğini unutmamak gerekir, vücuttaki diğer eksik hacimli alanlarınız da büyütülebilir örn; popo.

Meme büyüklüğünde küçük bir artış (yaklaşık 1 cup ekstra büyüklüğünde) isteyen ve ayrıca liposuction tedavisi planlayan kadınlar için yağ transferli meme büyütme ideal olabilir.

Daha büyük meme büyütme isteyenler için meme implantları ile meme büyütme tercih edilir. Kendi yağ hücrelerinizi kullanarak meme büyütmenin kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken birkaç avantajı vardır; bunlar arasında hiç kesi yapılmaz (sadece iğne erişim bölgeleri kullanılır), alışma süresi ve implant “bakımı” yoktur.

Meme implantları kullanarak meme büyütme, kişisel bir tercihtir ve herkese göre değildir. Beden hedeflerinize çok yakınsanız ve “lokalize yağlanma” alanlarınız varsa, diyet ve egzersizden sonra kalan fazla yağ varsa, yağ transferiyle meme büyütme bir alternatif olabilir. Ameliyata uygun olup olmamanız; büyük ölçüde göğüs büyütme hedefleriniz ve özel göğüs ve vücut anatomimiz tarafından belirlenir.

Memeye Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yağ toplama işlemi, küçük iğne erişim bölgelerinden vaser liposuction teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir. Yağ hücrelerini nazikçe almak ve yağ “alımını” maksimize etmek için bir emme aspiratörü ile yağ transferi için gerekli olan yağı göğüslere transfer eder. Yağlar titizlikle hazırlanarak küçük iğne bölgelerinden memeye aktarılır. Yağ transferi işlemi, en iyi göğüs büyütme sonuçlarını desteklemek için hücreleri memenin birden çok düzlemine dikkatlice yerleştirmek için incelikli ve hassas bir teknik gerektirir.

Memeye Yağ Transferi İyileşme Süresi;

Ameliyattan sonra uyanana ve rahat oluncaya kadar, uyanma odanızda, yaklaşık birkaç saat dinleneceksiniz. Eve taburcu olduğunuzda liposuction için sıkıştırıcı özel korse ve korseli sütyen giyiyor olacaksınız.

İşe dönüş, liposuction’dan iki gün sonra olabilir. Liposuction korsesini minimum 6 hafta boyunca giymeniz ağrı, ödem ve morarmaları minimuma indirir. Memeye yağ transferinden yaklaşık 8 hafta sonra elde edilen yaklaşık bir sonuçla, şişlik daha hızlı azalır. 

Memeye Yağ Enjeksiyonu Sonrası Egzersiz Yapabilir Miyim?

Çoğu liposuction ve yağ enjeksiyonu prosedüründen sonra, hafif kardiyo (koşu bandı, eliptik, açık havada yürüyüş) yaklaşık 5 gün sonra devam edilebilir, daha güçlü egzersizler yaklaşık iki hafta sonra devam edebilir. Normal hayata tamamen geçiş genellikle 4-6 haftada gerçekleşir.

Listeye geri dön

Related projects