meme ucu estetiğiMeme Ucu Estetiği kolay uygulanabilirliği ve hızlı iyileşmesi ile büyük etkilere sahip bir ameliyattır. Meme ucunun içe çökük olması, areolanın iri olması, meme ucunun bulunmaması gibi çeşitli sorunlar kişinin sosyal yaşamını etkileyen bir durum olmasa da estetik olarak kötü bir görünüm oluşturur. Meme ucundaki şekil bozukluğu memenin tüm görselliğine olumsuz katkı sağlar. Bu nedenle kişi kendini kötü hisseder, karşı cinsle ilişkide çekicilik yitirilir. Meme ucu sorunları bazı kişilerde emzirmeyi de engellemektedir. Meme Ucu Estetiği ile meme ucu olması gereken görünüme getirilerek kişinin estetik memelere sahip olması sağlanır.

Meme Ucu Estetiği Nedir?

Areola estetiği de denilen Meme ucu Estetiği meme ucundaki deformasyonun giderilmesine yönelik yapılan operasyondur. Areola, memenin uç kısmındaki renkli, halka şeklindeki kısımdır. Meme ucunda oluşan deformasyonlar ırsi, hormonsal bozukluklar, aşırı kilo alma, meme kanseri geçirme, meme enfeksiyonu ya da meme ucu kas dengesinin olmaması gibi nedenlerden kaynaklanır. Meme Ucunda oluşan deformasyonlar şunlardır:

* Meme ucu çöküklüğü: Meme ucunun dış çıkıntısının olmaması, içeriye gömük durumda bulunmasıdır. Bu durum hem görünüm olarak kötü durmakta hem de emzirmeye engel olmaktadır. 

* Meme ucu iriliği: Meme ucunun ideal boyuttan büyük olmasıdır. Genellikle büyük meme yapısına sahip kişilerde görülmektedir. Bu kişilere meme küçültme operasyonuyla birlikte meme ucu küçültme estetiği yapılmaktadır.

* Meme ucunun daire şeklinde olmaması: Meme ucu kısmının (koyu renkli kısım) daire şeklinde olmayıp başka şekillerde olmasıdır. Bu durum görsellik açısından kişileri oldukça rahatsız eden bir durumdur. Meme ucu ameliyatla daire şekline getirilir.

* Meme uçlarının asimetrisi: Her iki meme ucunun orantılı olmamasıdır. Meme Ucu Estetiği ile meme uçları birbiriyle aynı boy ve hizaya getirilerek simetrik bir görünüm almaları sağlanır.

* Aksesuar meme ucu görünümü: Meme ucunun meme haricinde başka yerlerde görülmesidir. Bu görünüm kişiyi rahatsız ederse meme ucu estetiği ile farklı yerlerdeki meme uçları tamamen alınır.

Meme Ucu Estetiği Uygulanma Şartları Nelerdir?

Meme ucu estetiği şu şartlar altında uygulanmaktadır:

* 18 yaşını doldurmuş olmak

* Vücut kitle endeksinin 30’un altında olması, obez olmamak

* Hamile veya emzirme döneminde olmamak

* Kronik rahatsızlık ya da alerjik reaksiyon bulunmamak

* Kanser tedavisi görmüyor olmak, kanser tedavisi bittikten ve iyileşme sağlandıktan 1 yıl sonra ameliyat olunabilir.

Meme Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme Ucu Estetiği lokal anesteziyle yapılan bir işlemdir. Ortalama 1 saat süren operasyonda kişinin meme ucu deformasyonuna göre farklı tekniklerle işlem yapılmaktadır. En sık kullanılan teknikler meme ucu etrafında kesi açılarak bağ dokuların yerinin değiştirilmesi ya da içe gömülü duran iç dokuların kesilip meme ucu oluşturulmasıdır. Kolay ve zahmetsiz bir ameliyattır. 

Meme Ucu Estetiği Hangi Faydaları Sağlar?

Meme Ucu Estetiğiyle kişilerde şu değişim ve fayda oluşmaktadır:

* Meme ucundaki deformasyonlar giderilerek meme ucu görünümü estetik ve ideal bir görünüme ulaşır. Bu sayede daha güzel ve çekici memelere kavuşulur.

* Ameliyat etkisi ömür boyu sürmektedir.

* Kısa, ağrısız, kolay uygulanan bir ameliyattır.

* Meme ucunun çökük olmasından kaynaklı emziremeyen kadınlar Meme Ucu Estetiği ile emzirebilir duruma gelirler.

* Cinsel ilişki olumlu anlamda etkilenir.

* Kişinin kendine özgüveni gelir.

* Meme Ucu Estetiği işlemleri meme estetiğine oranla daha uygun fiyatlı uygulamalardır. 

Meme Ucu Estetiği Erkeklere de Yapılır Mı?

Meme ucunda deformasyon oluşumu erkeklerde de görülen bir durumdur. Meme ucunun iri olması ya da içeri çökük durması erkeklerde de olumsuz görünüme neden olmaktadır. Meme Ucu Estetiği erkeklere başarıyla uygulanmakta ve erkeklerin daha erkeksi meme yapısına ulaşarak prezantabl görünmeleri sağlanmaktadır.

Meme Ucu Estetiği Kalıcı Mıdır?

Meme Ucu Estetiği etkisi ömür boyu süren, kalıcı bir operasyondur. Meme çöküklüğü, meme ucu iriliği, meme asimetrisi, aksesuar meme gibi sorunlar Meme Ucu Estetiği ile tamamen yok olur.

Meme Ucu Estetiği Emzirmeyi Engeller Mi?

Meme Ucu Estetiğinin emzirmeye engel olup olmayacağı deformasyonun derecesi, konumu ile ilgilidir. Ameliyat sonrasında emzirme yapılıp yapılamayacağı muayene sırasında belirlenir ve hasta bu konuda bilgilendirilir. Bazı kadınlar meme ucu çöküklüğü nedeniyle emziremedikleri için bu ameliyatı olarak emzirme işlevini kazanabilirler. Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. 

Meme Ucu Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl Geçer?

Meme Ucu Estetiği lokal anesteziyle yapıldığı için kişi uygulama sonrasında taburcu olarak günlük yaşamına dönebilir. Ameliyat alanında şişlik, ödem görülmesi olağandır. 1-2 gün içerisinde olumsuz tüm etkiler kaybolur. Meme ucunun görünümünün oturması ve şeklini alması 2 hafta içinde gerçekleşir.

Meme Ucu Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Meme Ucu Estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

* Meme bölgesi darbelerden korunmalıdır.

* Sporcu sütyeni denilen korseli sütyen kullanılmalıdır. Korseli sütyen 2 hafta düzenli olarak kullanılmalıdır.

* Ağrı hissedilmesi durumunda ağrı kesici kullanılmalı ya da soğuk kompres uygulanmalıdır.

* Sırt üstü uyumak gerekmektedir.

* Çok sıcak banyo yapılmamalı, hamam, sauna gibi yüksek ısı ve buharlı ortamlarda bulunulmamalıdır.

Meme Ucu Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

Meme Ucu Estetiğinde kesi izi hem oldukça küçüktür hem de meme başında oluşturulduğu için belli olmamaktadır. Meme ucu kesi yeri kişiyi rahatsız eden bir iz olarak kalmaz. Bu nedenle iz bırakmayan bir ameliyat olduğu söylenebilir.

Meme Ucu Estetiği Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Meme Ucu Estetiği kesi açılarak yapıldığı için operasyon sonrası bir miktar ağrı olabilir. Rahatsız etmeyen ve ileri derecede olmayan bu ağrıların giderilmesi için gerek duyulursa ağrı kesici ya da soğuk kompres uygulanabilir.

Meme Ucu Estetiği Başka İşlemlerle Kombine Uygulanır Mı?

Meme Ucu Estetiği pek çok işlemle kombine olarak uygulanabilir. Sıklıkla meme küçültme, meme büyütme, annelik estetiği (karın germe, vajina estetiği), meme dikleştirme gibi ameliyatlarla kombine edilmektedir.

Meme Ucu Estetiğinin Riskleri Var Mıdır?

Meme Ucu Estetiği de tüm ameliyatlar gibi belirli riskler barındırmaktadır. Bu riskleri ortadan kaldırmak ve kişi için muaf hale getirmek ameliyatın deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapılmasıyla gerçekleşir. Meme Ucu Estetiği sonrasında sağlık sorunları ve olumsuz estetik görünümler yaşamamak için estetik işlemleri sadece plastik cerrahlara yaptırılmalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlarda gerçekleştirilmelidir.

Meme Ucu Estetiği Sonrasında Sporcu Sütyeni Neden Kullanılır?

Meme ucundaki deformasyonların giderilmesine yönelik işlemler sonrasında sporcu sütyeni kullanımı zorunludur. Korseli sütyen meme bölgesini dış etkilerden korumakta ve memenin alması gereken şekli oluşturmaktadır. Meme ucundaki şişlik ve ödemin kaybolmasında da etkilidir. Bu nedenle 2 hafta düzenli olarak kullanım gerekir.

Meme Ucu Estetiği Fiyatları 

Meme Ucu Estetiği meme ucundaki deformasyon derecesine, uygulanan tekniğe, ameliyatı yapan doktorun deneyimine, malzeme kalitesine göre değişmektedir. Meme Ucu Estetiği diğer meme estetiklerine göre oldukça ekonomik bir uygulamadır. Kişiye özel fiyat bilgisi muayene sonrasında verilebilir.

Listeye geri dön

Related projects