Pek çok kadın için meme büyüklüğünden çok daha önemli olan; dik, güzel, doğal, genç bir meme şeklidir. Hamilelik, kilo alma ve verme, genetik veya ilerleyen yaş meme hacminde, projeksiyonunda ve pozisyonunda kayba sebep olabilir. Meme dikleştirme operasyonu , göğüsleri daha genç, simetrik, çekici bir şekle kavuştururken vücut estetiğinin oranını ve dengesini geri sağlar.

Meme dikleştirme “MASTOPEKSİ” ameliyatı; memedeki sarkmaları ve meme derisindeki gevşekliği düzeltmek için yapılan bir prosedürdür. İşlemin amacı, memenin daha normal şeklini ve pozisyonunu yeniden sağlamaktır; bu, genellikle meme ucunu kaldırmayı ve fazla deriyi çıkarmayı içerir.

Meme sarkması ve hacim kaybetmesi ile birlikte; areolalar büyüyebilir ve göğüs derisi gerilebilir bu yüzden ince ve elastik olmayan bir hale gelir. Sarkık veya farklı şekillenmiş göğüsler de meme gelişiminin ilk aşamalarından itibaren mevcut olabilir.

Sarkma, hacim kaybı ve tatmin edici olmayan meme şekli, genetik, doğum sonrası, kilo değişikliğini takiben oluşabilir veya zamanla gelişebilir. Bütün bu sorunlar meme dikleştirme ile düzeltilebilir. Aşağı bakan meme başı yani areolaların pozisyonu yükseltilebilir, daha büyük areolalar küçültülebilir ve orantılı hale getirilebilir. Mevcut meme bezi daha ideal bir pozisyona kaldırılabilir ve memeleri daha çekici hale getirmek için tüm meme sıkılaştırılıp yeniden şekillendirilebilir. 

Bazı durumlarda, istenen sonucu elde etmek için tek başına meme implantları yeterli olabilir, ancak pozisyon, ton ve şekilde önemli iyileştirmeler gerektiğinde, bir meme dikleştirme genellikle arzu ettiğiniz hedeflere ulaşmak için en iyi seçimdir.

Kesi tipini ne belirler?

Meme dikleştirme ameliyatında kesi seçenekleri, deformasyon derecesine, meme ve meme başı pozisyonuna, cildin elastikiyetine ve meme implantları ile birlikte hacmin eski haline getirilip getirilemeyeceğine bağlı olarak değişecektir. 

Meme Dikleştirme Ameliyatına Hazırlık!

Meme dikleştirme ameliyatından ortalama iki hafta önce kliniğimizde kapsamlı bir ameliyat öncesi ziyaretiniz olacak. Ne yapılması ve nelerden kaçınılması gerektiğinin tam listesini birlikte gözden geçiririz. Ameliyattan sonra alınacak ilaçlar için reçeteler verilir, tedavi öncesi ve sonrası talimatlar gözden geçirilir. Bu ziyaret sırasında kalan her türlü soru işaretiniz cevaplanabilir. Rutin laboratuvar tetkikleri ve kan tetkiki ve uygun şekilde elde edilen her türlü (yaş ve geçmiş tıbbi geçmişe uygun) meme görüntüleme tetkikleri meme ameliyatı öncesi istenir. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası!

İşten veya yorucu faaliyetlerden bir hafta uzak durmanız tavsiye ediliyor, ancak bazı durumlarda “hafif görevlere” dönüş, dört ila beş gün kadar kısa bir süre sonra mümkün olabilir. Minimum 4 hafta tarafımızdan temin edilen özel korseli sütyeni kullandıktan sonra sporcu sütyenine geçebilirsiniz. Normal sütyen ve mayo üstleri 6 hafta sonra giyilebilir. Göğüs dikleştirme işleminden yaklaşık 12 hafta sonra memelerin son şekline kavuşması ön görülür. 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Egzersiz Yapabilir miyim?

Hafif egzersize dönüş (yürüme, eliptik, koşu bandı, sabit bisiklet) beş ila yedi günde başlar ve daha güçlü egzersiz üç hafta takibinde devam eder (göğüs implantları göğüs dikleştirme ile birlikte kullanılırsa göğüs egzersizine yaklaşık altı hafta sonra devam edilebilir) .

Göğüs dikleştirme planlaması, derinlemesine bir tartışma ve dikkatli bir incelemeyle başlar, böylece gerçek istekleriniz ile en iyi göğüs dikleştirme teknik yaklaşımını oluşturmak için; fiziksel ihtiyaçlarınız konusunda açık olmalısınız.

Listeye geri dön

Related projects