İller

Adana Meme Dikleştirme

Adana Meme Dikleştirme, Adana Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme dikleştirme, sarkan meme dokusunun yeniden şekillendirilmesi, fazla derinin alınması ve meme ucunun daha uygun bir konuma getirilmesini içeren cerrahi bir işlemdir. Göğüslerin büyük olduğu durumlarda ameliyat, fazla meme dokusunun alınmasını içerebilirken, memelerin küçük olduğu durumlarda destek sağlamak için silikon protezler kullanılabilir. Göğüs dikleştirme operasyonları, büyük ve sarkık göğüsleri olanlar için meme küçültme, hamilelik veya kilo kaybı sonrası çukurlaşma veya sarkma yaşayan hastalarda meme büyütme ile kombine edilebilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı genellikle doğum yapmış orta yaşlı hastalara yapılır, ancak yapısal sarkıklığı olan daha genç hastalara da yapılabilir. Ancak meme dikleştirme işlemleri özel durumlar dışında genel olarak 18 yaş altı hastalara önerilmemektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatı için sarkıklığın derecesine göre periareolar mastopeksi (meme başı çevresi), vertikal mastopeksi (meme ucu çevresinde ve dikey olarak aşağıya) ve reverse T yöntemi (meme başı çevresinde dikey olarak aşağı ve yatay olarak aşağıda) olmak üzere farklı teknikler vardır. meme ucu). Bu kesiler genellikle zamanla kaybolur. Meme ucunun belirgin bir şekilde sarkmadığı ve doğumdan sonra memenin hacim kaybettiği durumlarda, meme altından küçük bir kesiden konulan meme protezi ile büyütme ameliyatına benzer şekilde sarkıklık düzeltilebilir. Dikey mastopexy, minimum yara izi ve en iyi estetik sonuçlarla sonuçlandığı için meme dikleştirmede en sık kullanılan tekniktir. Ayrıca mevcut farklı yöntemler arasında en kalıcı tekniktir.

Adana Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ameliyat tipik olarak bir ameliyathanede genel anestezi altında gerçekleştirilir, yaklaşık 1,5-2 saat sürer ve hastanın bireysel ihtiyaçlarına göre düzenlenir. Hasta, cerrahi plan ve potansiyel yara izi hakkında ayrıntılı bilgi alacaktır. Ameliyat sonrasında rahatsızlık genellikle minimal düzeydedir ve özel medikal sutyenler kullanılacaktır. Ağrı genellikle önemli bir sorun değildir ve geleneksel dikişler yerine eriyen dikişler kullanılacaktır. Meme protezi kullanılıyorsa birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Ağır kaldırmaktan ve aşırı güç kullanmaktan ve yorucu faaliyetlerde bulunmaktan kaçınılmalıdır. İşlem sonrası şişlik ve ödem büyük olasılıkla zamanla azalacaktır. Birkaç gün dinlendikten sonra, çoğu insan bir hafta içinde işine ve normal rutinlerine dönebilir. Genellikle yaklaşık 2 ay boyunca ağır egzersizlerden kaçınılması önerilir, ancak hafif yürüyüşler teşvik edilir.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Tercih Eder?

Meme dikleştirme ameliyatı kişinin kendi isteği ve kararına göre seçilmelidir. Göğüslerinin sarktığını hisseden kadınlar, meme kalça orantısızlığını gidermek için meme dikleştirme olasılığını tartışmak üzere bir doktora danışabilir. Meme sarkmasını düzeltmek veya hamilelik sonrası meme boyutunu küçültmek için meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatları kombine edilebilir. Göğüslerinin sarkması nedeniyle görünümünden rahatsız olanlar meme dikleştirmeyi düşünebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirmek Mümkün mü?

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra genellikle emzirmek mümkündür, ancak kullanılan spesifik cerrahi tekniğe bağlı olarak değişebilir. Doktor ameliyat öncesi bir konsültasyon yapacak ve bu konu hakkında daha detaylı bilgi verecektir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Memeler Tekrar Sarkar mı?

Meme dikleştirme ameliyatı sarkık göğüsleri dikleştirebilir ve daha genç bir görünüme kavuşturabilir. Ancak meme sarkması zaman içinde doğal bir olay olduğu için ileride aynı etkenlerden dolayı memenin tekrar sarkma ihtimali vardır. Yine de ameliyattan sonra oluşan herhangi bir sarkma ameliyat öncesi durumundan daha kötü bir görünüme neden olmaz. Aslında klinik deneyime göre çok az sayıda hasta ikinci bir meme dikleştirme ameliyatına ihtiyaç duyar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Evet, her cerrahi işlemde olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatında da bir miktar iz kalacaktır. Yara izinin boyutu ve yeri, kullanılan spesifik cerrahi tekniğe bağlı olacaktır. Bununla birlikte, zamanla yara izleri solma ve çevredeki cilt rengiyle karışma eğilimindedir.

Adana Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.