İller

Ankara Meme Küçültme

Ankara Meme Küçültme, Ankara Meme Küçültme Fiyatları

Meme Küçültme Ameliyatı (Reduction Mammaplasty), göğüs dikleştirme ameliyatlarına oldukça benzer bir estetik göğüs ameliyatıdır. Bu ameliyat sırasında meme dikleştirilirken, memedeki bezlerden ve yağ dokusundan bir miktar alınarak ve deriden de bir miktar kesilerek işlem gerçekleştirilir. Böylece hem meme boyutu küçültülür hem de şekli düzeltilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir?

Meme küçültme ameliyatı, kadınların meme boyutlarını azaltmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Meme büyüklüğü, bazı kadınlar için fiziksel olarak rahatsız edici veya ağrılı olabilir ve ayrıca özgüveni etkileyebilir. Meme küçültme ameliyatı, memelerin boyutunu azaltarak, şekillerini ve pozisyonlarını düzeltmeyi amaçlar. Bu ameliyat, meme dokusunu çıkarmak, sıkılaştırmak ve yeniden şekillendirmek için farklı teknikler kullanır. Ancak, meme küçültme ameliyatı, herkes için uygun olmayabilir ve dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Ameliyat öncesi ve sonrası bakım, iyileşme süreci ve sonuçları hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Ankara Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Neden Yapılır?

Meme küçültme ameliyatı, bazen estetik kaygılar bazen de tıbbi nedenlerle yapılan bir operasyondur. Bu ameliyat, genellikle memelerin çok büyük olması nedeniyle sarkmalarına, güzel görünmeme, simetrik olmama ve uygun kıyafet bulamama sorunlarına çözüm sağlar. Aynı zamanda meme boyutu nedeniyle omuz, boyun ve sırt ağrılarını gidermek ve kamburluğu önlemek için de yapılır. Aşırı büyük memeler, günlük aktiviteler sırasında da zorluklara yol açabilir. Yaşam tarzı, gebelik, emzirme, hormonal bozukluklar ve bazı rahatsızlıklar da memelerin büyümesine veya şeklinin bozulmasına neden olabilir. Ameliyatın hedefi, mümkün olan en az sayıda yara iziyle, istenilen boyutlarda, eşit büyüklükte, simetrik ve estetik görünüme sahip bir meme oluşturmaktır. Meme küçültme ameliyatı ayrıca, meme altında pişik, mantar, enfeksiyon veya yara oluşumlarını önlemek ve sutyen askılarının yarattığı bası yaralarını ortadan kaldırmak gibi tıbbi nedenlerden dolayı da yapılabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Birçok ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatından sonra da cilt üzerinde iz kalması doğal bir durumdur. İzin şekli ve boyutu, kullanılan tekniğe ve hastanın meme yapısına göre değişebilir. Lollipop tekniği kullanılan operasyonlarda iz miktarı daha az olur. Bu, kesinin meme başı çevresinde olması ve kesi miktarının az olması sebebiyledir. Başka bir deyişle, meme başı çevresindeki iz, renk farklılığından dolayı neredeyse fark edilemez. Ters T tekniği kullanılan ameliyatlarda ise iz daha büyük olabilir. Meme başından aşağı doğru uzanan kesik, zamanla cilt rengini kazanarak daha az belirgin hale gelir. Meme altında kalan yatay çizgi ise karşıdan bakılmadıkça görülmez. Ameliyat izi, memenin ne kadar büyük olduğuna ne kadar sarkık olduğuna ve ne kadar küçültülmek istendiğine bağlı olarak değişebilir.

Ankara Meme Küçültme Fiyatı Nedir?

Meme küçültme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.