İller

Bursa Meme Dikleştirme

Bursa Meme Dikleştirme, Bursa Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme estetiği, bedenimizin görsel algısında önemli bir role sahip olan memelerin doğum, emzirme ve yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak sarkıp deforme olması durumunda uygulanan bir operasyondur. Mastopeksi veya göğüs dikleştirme adı verilen bu estetik meme ameliyatı öncesinde detaylı bir muayene yapılır ve meme başının konumu ile göğüsün sarkma derecesi belirlenir.

Göğüs kaldırma operasyonu, küçük memeye sahip hastalarda göğüs altına silikon dolgusu uygulanarak gerçekleştirilir. Bu sayede, meme toparlama işlemi ile birlikte göğüs hacmi orantılı şekilde artırılabilir. Büyük meme dikleştirme ameliyatlarında ise memedeki fazla dokunun bir kısmı alınarak işlem gerçekleştirilir.

Meme estetiği operasyonu sırasında, göğüslerde asimetri gibi bir durum mevcutsa, operasyon sırasında bu durumlar da eşitlenir. Genel anestezi altında yapılan meme dikleştirme operasyonlarından sonra, genellikle bir günlük bir nekahet süresi öngörülür, ancak doktorun uygun görmesi halinde hastanede yatış süresi daha da uzatılabilir.

Meme dikleştirme ameliyatlarında eriyen dikişler kullanılır ve bu estetik dikişler zaman içerisinde kaybolur. Meme estetiği operasyonu sonrasında, hastanın iyileşme süreci, kişisel özellikleri ve operasyonun kapsamına bağlı olarak farklılık gösterir.

Bursa Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Operasyonu Neden Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı, göğüs bölgesindeki sarkma ve deformasyondan rahatsız olan yetişkinlere uygulanabilen bir estetik operasyondur. Meme yapısındaki küçüklük veya sarkma, fazla kilo kaybı gibi faktörler, kişilerin meme dikleştirme ameliyatı yaptırmalarına neden olabilir. Ayrıca, düz veya sarkık göğüsler kıyafet seçiminde ve kişinin duruşunda problemlere yol açabilir. Meme başı ve meme uçlarının aşağı doğru yönelmesi de meme toparlama ameliyatı için uygun bir adaylık göstergesi olabilir.

Meme Dikleştirme Operasyonuna Kimler Uygun?

Meme dikleştirme ameliyatı, estetik cerrahın uygun gördüğü hastalarda gerçekleştirilir. Fiyatlar, hastanın ihtiyaçlarına ve yapılacak müdahalelerin türüne bağlı olarak değişir. Meme dikleştirme fiyatları, toparlama, dokunun çıkarılması veya silikon ekleme gibi ek işlemler veya vücudun diğer bölgelerine yapılacak müdahalelerin varlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası His Kaybı Olur mu?

Meme dikleştirme operasyonunun en çok merak edilen konularından biri, sonrasında his kaybının yaşanıp yaşanmadığıdır. Meme toparlama işlemi sonrasında geçici bir süre his kaybı yaşanabilir, ancak sinirlerin yeniden işlev kazanmasıyla birlikte his kaybı tamamen gider. Operasyon öncesi, bu durumun geçici bir süre için normal olduğu hastaya açıklanır. Emzirme konusu da meme dikleştirme operasyonu sonrasında sıkça sorulan bir diğer konudur. Operasyon sırasında meme başı, süt kanalları ve süt bezleri zarar görmez, bu nedenle bebek emzirme işlemi mümkündür. Ancak, meme dokusundan çıkarma veya operasyonun ne kadar büyük bir değişime yol açtığına bağlı olarak farklılıklar olabilir.

Meme Dikleştirme Sonrası İyileşme Süreci

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci oldukça önemlidir. Doğru sütyen kullanımı ve ameliyat sonrası doğru bakım yöntemleri, iyileşme sürecini kolaylaştırabilir. Her ameliyat sonrasında olduğu gibi, meme estetiği ameliyatı sonrasında da kanama ve enfeksiyon riski vardır. Enfeksiyon riskini en aza indirmek için doğru pansuman ve hijyen kurallarına uymak ve doktorun verdiği ilaçları düzenli kullanmak önemlidir. Kanama riski düşük olsa da, ters hareketlerden kaçınmak gerekir.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında, iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Dördüncü günden itibaren duş almak mümkündür, ancak daha önce duş almamak gerekir. Kollar omuz seviyesinin üzerine kaldırılmamalı ve ağır yükler kaldırılmamalıdır. İlk 30 gün boyunca göğüsler üzerine yatılmamalıdır, aksi takdirde dikişler zarar görebilir.

Spora başlamak isteyenler, ameliyattan sonra en az bir ay beklemeli ve daha sonra doktor onayı alarak hafif sporlara başlayabilirler. Ameliyattan sonra en az 40 gün boyunca denize girilmemelidir, ancak altıncı haftanın sonunda dikişlerin durumuna bağlı olarak denize girilebilir. Ameliyattan 6 hafta sonra balenli bir sütyen giyebilirsiniz. İyileşme sürecinde, göğüs bölgesini rahatlatan kıyafetler tercih edilmelidir.

Üçüncü aydan sonra ağır sporlar yapılabilir, ancak doktor kontrolleri ihmal edilmemelidir. İyileşme sürecinde, doğru bakım ve doktor tavsiyelerine uyarak, komplikasyon riskini en aza indirebilirsiniz.

Bursa Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.