İller

Çanakkale Meme Dikleştirme

Çanakkale Meme Dikleştirme, Çanakkale Meme Dikleştirme Fiyatları

Hasta tercihi ve istekleri, meme dikleştirme estetiği için önemli bir faktördür. Meme uçları, meme katlanma çizgisinin üzerinde ise estetik açıdan uygun bir durumdur. Fakat meme uçları bu çizginin altındaysa, ileri derecede meme sarkması söz konusu olabilir. Meme dikleştirme ameliyatı, özellikle tam aşağı doğru bakan meme uçları gibi belirgin sarkmalar söz konusu olduğunda, en uygun çözümdür.

Meme sarkması, birçok farklı nedenle ortaya çıkabilir. Yaşa bağlı hormonal değişiklikler, meme dokusunda azalmaya neden olur ve bu da memenin aşağı doğru sarkmasına yol açar. Emziren annelerin göğüsleri daha sıkıntılıdır ve süt keseleri dolu olduğunda büyür ve genişler, emzirme sonrasında ise hızla boşalır. Bu durumun tekrarlanması meme sarkmasına sebep olabilir. Yerçekimi de memeler için dezavantajlı bir etkendir.

Meme sarkması, kadınların estetik kaygılarını artıran bir konudur. Meme dokusu yağ ve süt bezlerinden oluşur ve kas içermez. Yaşlanma, emzirme, kilo değişiklikleri gibi nedenlerle memelerin diri ve dik görünümü bozulabilir. Meme derisinin gevşemesi, hacim kaybı ve sarkma gibi sorunlar, meme dikleştirme estetiği için başvurulabilecek nedenler arasındadır.

Çanakkale Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme işlemi, genellikle meme büyütme ya da küçültme operasyonu sırasında yapılmaktadır. Operasyon sırasında areola bölgesi küçültülerek, memelerin eski formuna getirilmesi ve dik bir görünüme sahip olması sağlanır. Eğer meme boyutunda aşırı bir değişiklik gerekiyorsa, estetik uygulama esnasında meme boyutu da düzenlenir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde meme başlarının yerleştirileceği alan planlanır. Büyük memelerden doku çıkarılırken, küçük memelere ise silikon protez yerleştirilerek meme başı istenen bölgeye konumlandırılır.

Meme dikleştirme operasyonu yaklaşık 2 saat sürer ve meme sarkma derecesi, cilt tipi ve derideki sarkmaların durumuna göre değişebilir.

Ameliyatsız Meme Dikleştirme Mümkün mü?

Meme sarkması sorununun ameliyatsız bir şekilde düzeltilemeyeceği maalesef doğrudur. Egzersizlerle göğüs kaslarını güçlendirmek, hafif bir toparlanmaya neden olsa da tam anlamıyla dik bir meme elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle, kalıcı ve tam bir çözüm için meme dikleştirme ameliyatı önerilmektedir.

Yani, göğüs dikleştirmek için alternatif yöntemler maalesef mevcut değildir ve yalnızca meme dikleştirme ameliyatı kalıcı bir çözüm sunar.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme

İyileşme süreci meme dikleştirme estetiği sonrası oldukça önemlidir. Ameliyattan hemen sonra buz kompres tedavisi uygulanarak hastanın iyileşme süreci hızlandırılır ve sporcu sütyeni giydirilir. Sadece ince bantlar kullanarak dikişlerin üzerine pansuman yapılır. Ameliyat sırasında deri altında sıvı birikimini önlemek için yerleştirilen drenler 24 ila 48 saat sonra çıkarılır.

Drenlerin çıkarılmasından 1 ila 2 gün sonra hastanın duş alması mümkündür. Yaklaşık 15 gün sonra atılan dikişler alınır ve sporcu sütyeni en az 4 hafta boyunca düzenli olarak giyilmeye devam edilir. Sporcu sütyeni, hastanın ağrısını azaltmak, kendisini daha güvende hissetmesini sağlamak ve göğüslere tam destek sağlamak için kullanılır. Ameliyat sonrasında ödem oluşması normaldir ve zamanla ödem atıldıkça göğüs şekli net bir şekilde belirginleşir. Memenin son şeklini alması yaklaşık 8-10 hafta sürer.

Meme estetiği sonrasında ağır yük kaldırmaktan ve itme hareketlerinden en az 3-4 hafta uzak durulması gerekir. Cinsel ilişkiden en az 1 hafta, ağır ve aktif sporlardan ise en az 1 ay süreyle uzak durulması önerilir. Ayrıca, sporcu sütyeni düzenli olarak kullanılmalıdır.

Çanakkale Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.