İller

Erzurum Meme Küçültme

Erzurum Meme Küçültme, Erzurum Meme Küçültme Fiyatları

Sarkık, ağır ve kilolu bir görünüme neden olan hacimli meme yapısı, sadece estetik bir sorun değil aynı zamanda sağlık açısından da risklidir. Zamanla boyun ve sırt ağrılarına, omuz çökmesine, meme altı pişikleri, kötü kokulu akıntılara ve enfeksiyonlara neden olarak kişinin sosyal hayatını olumsuz etkiler. Uygun kıyafet ve iç çamaşırı bulmak zorlaşır ve kişi kendine güvenini kaybeder. Fiziksel hareketleri de kısıtlanarak hayat kalitesi düşer.

Tüm bu sorunların kalıcı çözümü meme küçültme ameliyatıdır. Bu operasyonda amaç, memenin hacmini ve ağırlığını azaltmak, sarkıklığı toparlamak, dikleştirmek ve dolgun bir görünüm sağlamaktır. Ayrıca süt kanalları, süt bezleri ve meme başı duyusunu maksimum koruyarak, meme başı çevresindeki areola adı verilen kahverengi halkayı düzeltmek de mümkündür. Ameliyat sonucunda hastanın kendi vücut yapısına uygun, küçülmüş, dikleşmiş ve güzel bir meme yapısına kavuşması hedeflenir.

Erzurum Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültmede Teknik Seçimi

Meme küçültme operasyonunda kullanılacak teknik, hastanın yaşını, gebelik beklentisini, meme başı sarkıklığını ve meme hacmini göz önünde bulundurarak belirlenir.

En son kullanılan tekniklerden biri, vertikal skar tekniğidir. Bu teknik, orta derecede iri, sarkık ve süt verebilecek genç hastalara uygulanır ve en az iz bırakır. Ayrıca süt ve meme kanalları ve bezleri de maksimum korunur. İz, areola adı verilen kahverengi meme başı çevresinde dikey bir çizgi şeklinde oluşur ve bazen meme altındaki fazla deriyi çıkarmak için J veya T şeklinde bir ek iz yapılabilir.

Aşırı iri veya sarkmış memelerde, ters T şeklinde bir kesik yapılır ve meme dokusu, yağ dokusu ve fazla deri çıkarılır. Meme başı ve areola, bir doku üzerinden yukarı taşınır ve yeni hatlar şekillendirilir.

Free nipple tekniği ise gigantomasti dediğimiz dev memelerde ve süt verme ile ilgisi olmayan ileri yaş gruplarında uygulanır. Bu teknikte, areola tamamen çıkarılır ve meme şekillendirildikten sonra yeni yerine dikilir. Ters T tekniği ile aynı izler oluşur.

Her iki teknik de uygun hastalarda güvenle kullanılır.

 Meme Küçültme Sonrası Emzirme

Meme küçültme ameliyatı geçiren kadınların çoğu, bebeklerini emzirebilmektedir. Bu oran, son tekniklerin ve dikkatli cerrahinin kullanımıyla %80-85 seviyesindedir.

Erzurum Meme Küçültme Fiyatı Nedir?

Meme küçültme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.