İller

Gaziantep Meme Küçültme

Gaziantep Meme Küçültme, Gaziantep Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı veya göğüs küçültme ameliyatı, normalden büyük ve sarkmış olan memedeki fazla meme dokusu, yağ dokusu ve deriyi cerrahi teknikler kullanarak çıkarmak suretiyle memeyi vücudun orantılı hale getirilmesi ve estetik bir şekil verilmesi ameliyatıdır. Bu durum, ergenlik döneminden itibaren ciddi fiziksel ve psikolojik sağlık sorunlarına neden olabilir ve göğüs küçültme ameliyatı bu sorunların başarılı bir şekilde tedavisinde kullanılabilecek bir seçenektir.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme veya göğüs küçültme ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleştirilen bir cerrahi işlemdir ve ameliyathanede gerçekleştirilir. Ameliyatta, memedeki büyüklüğün ve sarkmanın derecesine göre farklı cerrahi teknikler kullanılır. Bu işlem sırasında;

Meme kitlesi azaltılır ve memenin normal boyutlara indirilmesi sağlanır, Sarkmış olan meme başı, meme dikleştirme işlemi ile olması gereken seviyeye getirilir, Meme, estetik bir form kazandırılır.

Ameliyat sırasında, meme başı ve çevresindeki renkli kısmın (nipple-areola kompleksi) kan dolaşımının korunmasına, meme başının fonksiyonel duyusunun korunmasına, memenin süt verme ve emzirme kapasitesinin korunmasına özen gösterilir.

Gaziantep Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatının Faydaları

Meme küçültme ameliyatı sonrasında vücutla orantılı ve estetik görünümlü bir meme şekli elde edildiğinde, birçok fiziksel, psikolojik ve sosyal faydalar sağlanabilir.

Sırt, boyun ve omuz ağrıları azalır, hatta tamamen geçebilir. Meme altında kalan deride oluşan irritasyonlar, kaşıntılar ve diğer sorunlar ortadan kalkar. Fiziksel aktiviteler artar, daha rahat nefes alınır ve daha fazla hareket edilir. Özgüven artar, kişi kendisini daha güzel hisseder ve psikolojik olarak daha olumlu bir duruma gelir. Kıyafet seçiminde daha özgür olunur, istenen kıyafetler rahatlıkla giyilebilir. Psikososyal depresyon azalır, daha pozitif bir sosyal ilişki ağı oluşturulur. Meme dokusundaki azalma, meme kanseri riskini azaltır.

Meme Küçültme Ameliyatının İzleri

Meme küçültme ameliyatı sonrasında meme derisinde yapılan kesiler, yeni yerlerine dikildiğinde farklı tiplerde yara izleri veya kesi izleri oluşur. En sık kullanılan iz tipleri şunlardır:

Periareolar: Yalnızca areola çevresinde dairesel bir iz vardır. Vertikal: Areola çevresindeki dairesel izin yanı sıra areoladan aşağı doğru orta hatta dikey olarak uzanan ve “lolipop” şeklinde adlandırılan bir izdir.

Ters-T: Areola çevresindeki dairesel izin yanı sıra alt meme kutbunda dikey ve meme altı kıvrımında yatay bir iz olan bir şekildir. Yalnızca yatay: Areola çevresindeki ize ek olarak sadece meme altı kıvrımı hizasında yatay planda iz vardır ve alt meme kutbunda dikey bir iz yoktur.

J-şekli: Areola çevresindeki izden başlayarak aşağıya doğru inen ve meme altı kıvrımında dışarı doğru j harfi şeklinde olan bir izdir. L-şekli: Areola çevresinden başlayarak aşağıya dikey olarak inen ve meme altı kıvrımında yatay bir bileşeni olan bir iz tipidir.

Gaziantep Meme Küçültme Fiyatı Nedir?

Meme küçültme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.