İller

İstanbul Meme Dikleştirme

İstanbul Meme Dikleştirme, İstanbul Meme Dikleştirme Fiyatları

Mastopexy olarak da bilinen göğüs dikleştirme, göğüsleri kaldırıp daha genç ve estetik açıdan hoş bir konuma getiren cerrahi bir prosedürdür. Bu prosedür, fazla derinin çıkarılmasını, meme dokusunun sıkılaştırılmasını ve meme uçlarının yeniden daha yüksek bir konuma getirilmesini içerir. Meme dikleştirme ayrıca meme ucunun etrafındaki koyu renkli deri olan areolanın boyutunu da azaltabilir. Yaşlanma, hamilelik, emzirme, kilo kaybı veya genetik faktörler nedeniyle göğüslerinde sarkma olan kadınlar meme dikleştirme için iyi adaylardır.

Göğüs Dikleştirmenin Faydaları

Göğüs dikleştirmenin faydaları çoktur. Her şeyden önce, bir göğüs dikleştirme sarkık, sarkık göğüslerin görünümünü iyileştirebilir ve genç şeklini ve sıkılığını geri kazandırabilir. Ayrıca, özellikle göğüsleri konusunda çekingen davranan bir kadının özgüvenini ve öz güvenini artırabilir. Ayrıca göğüs dikleştirme, üzerinize tam oturan ve daha rahat hissettiren kıyafetlerin bulunmasını kolaylaştırabilir.

İstanbul Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyat Türleri

Sarkmanın derecesine ve istenen sonuca bağlı olarak birkaç tip meme dikleştirme prosedürü vardır. En yaygın meme dikleştirme prosedürleri şunlardır:

Hilal dikleştirme: Bu, meme dikleştirmenin en az invaziv türüdür ve hafif sarkması olan kadınlar için uygundur. Areolanın üst yarısında yapılan küçük bir kesiyi içerir ve az miktarda deri çıkarılır.

Peri-areolar lifting: Bu tip meme dikleştirme aynı zamanda “donut lifting” olarak da bilinir ve hafif ila orta derecede sarkması olan kadınlar için uygundur. Areolanın kenarından yapılan dairesel bir kesiyi içerir ve halka şeklindeki bir cilt alanı çıkarılır.

Dikey dikleştirme: Bu tip meme dikleştirme “lolipop dikleştirme” olarak da bilinir ve orta düzeyde sarkması olan kadınlar için uygundur. Areola çevresinde dairesel bir kesi ve fazla derinin çıkarıldığı meme kıvrımına kadar dikey bir kesi içerir.

Çapa kaldırma: Bu, meme dikleştirmenin en invaziv türüdür ve belirgin sarkması olan kadınlar için uygundur. Areola çevresinde dairesel bir kesi, meme kıvrımına kadar dikey bir kesi ve fazla derinin çıkarıldığı meme kıvrımı boyunca yatay bir kesi içerir.

Meme Dikleştirme ve Küçültme

Göğüs küçültme ameliyatı, özellikle çok büyük, ağır göğüsleri olan kadınlar için genellikle meme dikleştirme ile birlikte yapılır. Meme küçültme ameliyatı, memelerin boyutunu ve ağırlığını azaltmak için fazla meme dokusu ve yağının alınmasını içerir. Bu prosedür sırt ağrısını, boyun ağrısını ve büyük göğüslerle ilişkili diğer rahatsızlıkları hafifletebilir. Meme küçültme ameliyatını meme dikleştirme ile birleştirmek, daha küçük, daha dik ve daha genç görünen göğüslere neden olabilir.

Meme Dikleştirme İzleri ve Nasıl Minimize Edilir?

Her cerrahi işlem gibi meme dikleştirme ameliyatı da iz bırakacaktır. Skarların boyutu ve yeri, yapılan meme dikleştirme prosedürünün türüne bağlı olacaktır. Bununla birlikte, yara izlerinin görünümünü en aza indirmenin yolları vardır, örneğin:

 • Cerrahınızın ameliyat sonrası talimatlarını dikkatle takip etmek
 • İyileşme sürecinde sigara ve güneşe maruz kalmamak
 • Yara izlerine E vitamini yağı veya silikon jel ile masaj yapmak
 • Yara izini azaltan kremler veya merhemler kullanmak
 • Yara izlerine sürtünmeyen destekleyici sütyen giymek

Meme Dikleştirmede İyileşme ve Sonrası Bakım

Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra, düzgün bir iyileşme sağlamak ve komplikasyon riskini en aza indirmek için cerrahınızın ameliyat sonrası talimatlarını dikkatle izlemeniz gerekecektir. Bu talimatlar şunları içerebilir:

 • En az 4-6 hafta yorucu aktivitelerden ve ağır kaldırmaktan kaçınmak
 • Birkaç hafta boyunca destekleyici bir cerrahi sütyen giymek
 • Reçete edilen ağrı kesici ilaçları talimatlara uygun olarak almak
 • Kesikleri temiz ve kuru tutmak
 • Sağlıklı bir diyetin ardından ve susuz kalmamak
 • Cerrahınızla takip randevularına katılmak

İstanbul Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.