İller

İstanbul Meme Küçültme

İstanbul Meme Küçültme, İstanbul Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı, dış görünümü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik bir ameliyat gibi görünse de aslında rekonstrüktif bir ameliyattır. Büyük memeler, kadınların sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir ve nefes almada zorluk yaşatabilir. Ayrıca meme altında pişikler ve yaralar oluşabilir, günlük aktivitelerde kısıtlamalara sebep olabilir. Büyük memeler ayrıca sosyal ve psikolojik sorunlara da yol açabilir. Meme küçültme ameliyatı, bu sorunların çözümü için doğal bir görünüm kazandırabilir ve yaşamı kolaylaştırabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler ve bazı hastalıklar büyük memelere yol açabilir. Kilo değişiklikleri, emzirme ve yer çekimi de bu sorunu artırabilir. Ayrıca, büyük meme sorunu genç kızlarda da görülebilir.

İstanbul Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Meme küçültme ameliyatından sonra iz kalıp kalmayacağı sıklıkla merak edilen bir konudur. Göğüs küçültme işlemi için kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri Ters T Skar yöntemi, diğeri ise Vertikal Skar yöntemidir.

Ters T yöntemi ile yapılan ameliyatlarda, meme başının etrafında ve meme altında T şeklinde bir kesik açılır. Meme başındaki izler, meme altındakilere göre daha az belirgin olur ve zamanla ten rengine dönüşür. Ancak tamamen kaybolmaz.

Vertikal Skar yöntemi ise, lolipop şeklinde sadece meme başı ve altına doğru bir kesik açılarak uygulanır. Bu yöntemde Ters T’ye göre daha az iz kalır. Ancak, herkese uygulanabilen bir yöntem değildir ve hangi yöntemin kullanılacağı ameliyat sürecinde belirlenir.

Memeler Ameliyattan Sonra Ne Kadar Küçülür?

Meme küçültme işleminde belirlenmiş bir kesin sınır yoktur ve istenilen oranda küçültme yapılabilir. Ancak bazı kadınlar büyük göğüslerinden kaynaklı sorunlar yaşadığı için mümkün olan en fazla küçültme yapmak isteyebilirler. Bu durumda, doktorunuzun önerisine uymak ve vücudunuzla orantılı bir şekilde küçültme yapılmasını talep etmek en iyisidir.

Kimler Göğüs Küçültme Ameliyatı Yaptırmalıdır?

  • Vücutlarına oranla büyük göğüslere sahip olanlar bu ameliyatı düşünebilirler.
  • Sutyen askısı izleri omuz bölgesinde beliren kişiler.
  • Göğüs sarkması nedeniyle boyun ve bel ağrısı çekenler.
  • Kamburlaşmaya neden olan iri göğüsleri olanlar.
  • Meme altında terleme nedeniyle cilt hassasiyeti yaşayanlar.
  • Regl dönemi düzenli olan ve 20 yaşından büyük olanlar.
  • En az 6 ay önce çocuk emziren kadınlar da bu ameliyatı düşünebilirler.

İstanbul Meme Küçültme Fiyatı Nedir?

Meme küçültme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.