İller

İzmit Meme Dikleştirme

İzmit Meme Dikleştirme, İzmit Meme Dikleştirme Fiyatları

Kadınların en çok endişe duydukları estetik sorunlardan biri göğüs sarkmasıdır. Göğüs dokusu, kas içermeyen, tamamen yağ ve süt bezlerinden oluştuğu için yer çekimi, yaşlanma, kilo alıp verme, doğum, emzirme ve yanlış sütyen kullanımı gibi faktörler nedeniyle zamanla diriliğini kaybeder.

Göğüslerin içi boşalarak veya derisi fazla bollaşarak sarkabilir, bu da kadınların estetik açıdan rahatsız olmasına neden olur ve farklı çözüm yolları aramalarına yol açar. Meme dikleştirme ameliyatı (mastopeksi), bu sorunların çözülmesi için bir seçenektir.

İzmit Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatı yöntemleri, memenin sarkma derecesine, büyüklüğüne ve kişinin beklentilerine göre değişir. Genel olarak üç ana yöntem vardır:

1. Hafif derecede bir sarkma meme başını içeren areola kısmından yapılmaktadır. Dairesel bir formda kesi açılarak işlem uygulanmaktadır.
2. Orta derecede bir sarkmada lolipop şeklini andıran bir kesi açıldıktan sonra işlem yapılmaktadır. Bu yöntemde meme başının etrafında ve meme altında dikey bir kesi oluşur.
3. İleri derecede sarkmalarda ise ters T şeklinde bir kesi açılarak göğüs dokusu toparlanarak göğüs dikleştirme işlemi uygulanmaktadır. Bu yöntemde meme başının etrafında, meme altında dikey ve yatay bir kesi oluşur.

Memelerin Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Meme sarkması, çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kalıtsal nedenlerle memeyi taşıyan bağlar zayıf olabilir ve bu durum erken yaşlarda sarkmaya neden olabilir. Gebelik ve emzirme dönemi de memelerin sarkmasına yol açabilir. Emzirme döneminde meme dokusu süt ile dolduğu için, üstündeki cilt ve bağ dokusu ile beraber büyür. Emzirme sonlandığında, artık süt üretmeyen meme dokusu eski haline döner ancak meme bağları ve cilt esnekliği kaybedilmiştir. Aşırı kilo alıp verme de memelerde hacim değişikliği ile birlikte cildin esnekliğini azaltarak sarkmalara neden olabilir. Yaşlanmaya bağlı olarak hormon seviyeleri azalır ve meme dokusunda azalma meydana gelir. Yer çekimi de sutyen kullanımı yapılmayan durumlarda memeleri aşağı doğru çekerek sarkmalara neden olabilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Sonrası Emzirebilir Miyim?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında emzirme konusu, operasyonun süt kanallarını kesmeyi gerektirmediği için genellikle mümkün olabiliyor. Ancak çok nadir durumlarda dolaşım problemlerine bağlı olarak yağ dokusu veya meme ucu dokusunda nekroz meydana gelebiliyor. Ameliyat sonrası dikişler yaklaşık 12-15 gün içinde alınırken, hastalar ilk birkaç gün ağrıdan şikâyet edebilir. Ağrı kesici ilaçlar bu ağrıların hafifletilmesine yardımcı olur. Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca pansuman yapılır ve hastaya uygun bir sütyen giydirilir. Sütyenin balensiz, yumuşak penye malzemeden yapılmış ve tüm göğsü örtecek şekilde seçilmesi önerilir.

İzmit Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.