İller

Konya Meme Küçültme

Konya Meme Küçültme, Konya Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı, kadınların meme boyutlarının normalden daha büyük ve sarkık olması durumunda tercih ettikleri bir operasyon türüdür. Bu ameliyat, genellikle büyük veya emzirme nedeniyle sarkık olan memelerin küçültülmesi ya da dikleştirilmesi için uygulanır. Meme büyüklüğünden kaynaklanan sırt ve omuz ağrıları ve meme altında oluşan yara ve enfeksiyonların engellenmesi için de bu ameliyata başvurulabilir. Ayrıca, sadece memelerinin görünümünden rahatsız olan kişiler de bu operasyonu yaptırabilir.

Meme küçültme ameliyatı gerektiren kişiler genellikle günlük aktivitelerini yaparken zorlanırlar. Aşırı kilo, gebelik, emzirme ve hormonal değişiklikler de meme büyümesine neden olabilir. Bu nedenlerden dolayı, hem görünüm açısından hem de ortaya çıkan rahatsızlıkların giderilmesi açısından meme küçültme ameliyatına ihtiyaç duyulabilir.

Konya Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat Öncesi: Ameliyat öncesinde, hastanın meme büyüklüğü, yapısı, asimetrisi, genel durumu ve istekleri dikkate alınarak detaylı bir muayene yapılır. Hasta yaşı ve aile öyküsüne göre mamografi ve/veya ultrason yapılması gerekebilir.

Meme küçültme ameliyatı, deride ve meme içinde bulunan yağ dokusunun alınması yoluyla gerçekleştirilir. Kesi yöntemi kullanılarak yaklaşık 2-4 saat arasında tamamlanan bu operasyon, genel anestezi altında yapılır. Meme ameliyatı sırasında kan birikmesini önlemek için dren takılması gerekebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Süreç

Meme küçültme ameliyatı sonrası hasta, ameliyatın ardından bir gün hastanede yatar. Drenler alındıktan ve pansuman yapıldıktan sonra hasta taburcu edilir. Hastanın dikişleri, ameliyattan sonra ikinci haftada alınır ve yarayı iyileştiren özel kremler kullanılır. Operasyon sonrasında, özel bir sütyen kullanımı önerilir ve hasta iş hayatına 1 haftadan sonra geri dönebilir. Ameliyat sonrası, hafif şiddette batma veya sızlama hissi 1 yıl içinde görülebilir ancak bu geçici bir durumdur.

Konya Meme Küçültme Fiyatı Nedir?

Meme küçültme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.