İller

Samsun Meme Dikleştirme

Samsun Meme Dikleştirme, Samsun Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme kaldırma olarak bilinen mastopexy, yetenekli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen cerrahi bir prosedürdür. Ameliyatın amacı, fazla deriyi alarak memelerin şeklini değiştirmek ve memelerin pozisyonunu yükseltmek için meme dokusunu yeniden şekillendirmektir.

Göğüsleri sarkmaya başlayan veya meme uçları aşağıyı gösteren bir kadın meme dikleştirmeyi tercih edebilir. Kendine güveni ve beden imajını geliştirmek için uygun bir seçenektir. Bununla birlikte, meme dikleştirmenin meme boyutunu büyütmediğini unutmamak önemlidir. Hastanın memelerinin boyutunu değiştirmek istediği durumlarda, meme dikleştirme ile birlikte meme büyütme veya meme küçültme yapılabilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı için çok deneyimli bir plastik cerrah seçmek çok önemlidir. Prosedürün karmaşık doğası, kapsamlı bilgi ve beceriye sahip bir cerrah gerektirir.

Samsun Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Neden Yapılır?

Zamanın ilerlemesi memelerde değişikliklere neden olur. Sıkılık genellikle kaybolur ve cilt elastikiyetini kaybeder, bu da cildin esneme işleminden sonra orijinal şekline dönmesini zorlaştırır. Göğüsler dolgunlaşıp ağırlaştıkça destekleyici dokunun (bağların) gerilmesine neden olan hamilelik de dahil olmak üzere bir dizi faktör bu tür değişikliklere yol açabilir. Bebek emzirilse de beslenmese de memelerde sarkma olabilir. Ağırlık değişiklikleri de göğüs derisini gerebilir ve elastikiyetini azaltabilir. Yerçekimi, zamanla göğüs bağlarının gerilip sarkmasına neden olabilen bir diğer faktördür.

Bir meme dikleştirme prosedürü, meme başı pozisyonunu yükselterek ve meme ucunu çevreleyen koyu renkli alanın (areola) boyutunu küçülterek sarkmayı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu ameliyat aynı zamanda memeleri dikleştirmek ve yeniden şekillendirmek için de kullanılabilir. Areolalar yeni şekillendirilmiş göğüslere orantısız bir şekilde gerilirse, orantılılığı korumak için yeniden boyutlandırılabilirler.

Göğüslerinizde sarkma, şekil veya hacim kaybı, düzleşme veya uzama yaşarsanız veya göğüs uçlarınız desteksiz olarak göğüs kırışıklarınızın altına düşerse meme dikleştirmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca, göğüslerinizden biri diğerinden aşağıdaysa veya meme uçlarınız ve areolanız aşağıya bakıyorsa meme dikleştirme uygun olabilir.

Ancak meme dikleştirme herkes için uygun değildir. Gelecekte çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, hamilelik memenin gerilmesine neden olabileceğinden ve meme dikleştirmenin faydalarını ortadan kaldırabileceğinden, işlemi ertelemeniz tavsiye edilebilir. Emzirme de süt üretimi zor olabileceğinden işlemin ertelenmesi için bir nedendir. Meme dikleştirme her büyüklükteki memeye yapılabilirken, daha küçük memeye sahip olanlar daha uzun süreli sonuçlar elde edebilir, çünkü daha büyük memeler daha ağırdır ve bu nedenle tekrar sarkmaya daha yatkındır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskleri

Yara izi: Göğüs dikleştirmeden kaynaklanan izler kalıcı olsa da 1 ila 2 yıl içinde yavaş yavaş yumuşar ve kaybolur. Çoğu durumda, izler sutyen veya mayo ile gizlenebilir. Bununla birlikte, zayıf iyileşme, yara izlerinin kalınlaşmasına ve fark edilir hale gelmesine neden olabilir.
Göğüs ucu veya meme hissindeki değişiklikler: Göğüslerdeki his genellikle ameliyattan birkaç hafta sonra geri döner. Bununla birlikte, bazı kalıcı his kayıpları meydana gelebilir. Ameliyatın genellikle erotik hissi etkilemediğini not etmek önemlidir.
Göğüslerin eşit olmayan şekli veya boyutu: İyileşme sürecindeki değişiklikler nedeniyle meme asimetrisi oluşabilir ve ameliyat genellikle işlemden önce gözle görülür şekilde farklı olan göğüsleri düzeltemez.
Meme uçlarının veya areolanın kısmen veya tamamen kaybı: Nadir durumlarda, göğüs dikleştirme sırasında meme ucuna veya areolaya giden kan akışı bozularak doku hasarına ve meme ucunun veya areolanın kısmen veya tamamen kaybına yol açabilir.
Emzirme zorlukları: Çoğu kadın meme dikleştirmeden sonra emzirebilse de bazıları yeterli süt üretmekte zorluk yaşayabilir.
Herhangi bir büyük ameliyatta olduğu gibi, göğüs dikleştirme ameliyatı da kanama, enfeksiyon ve anesteziye karşı olumsuz reaksiyon riski taşır. Bant veya dikiş gibi cerrahi malzemelere alerjik reaksiyonlar da mümkündür.

Meme Dikleştirme Sonrası

Meme dikleştirme işleminden sonra göğüsleriniz gazlı bez ve cerrahi destek sutyeni ile kapatılacaktır. Fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için göğüslerinizdeki kesi bölgelerine küçük tüpler yerleştirilebilir.

Göğüslerinizin yaklaşık iki hafta boyunca şiş ve morarması normaldir. Birkaç ay boyunca kırmızı veya pembe olacak olan kesilerin çevresinde ağrı ve sızı hissedebilirsiniz. Meme uçlarınız, areola ve göğüs derinizdeki uyuşma yaklaşık altı hafta sürebilir.

Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca, sağlık uzmanınızın önerdiği şekilde ağrı kesici ilaçlar alın. Gerdirme, bükme ve kaldırmadan kaçının. Göğüslerinize baskı yapmamak için sırt üstü veya yan yatın.

Göğüs dikleştirme işleminden sonra en az 1 ila 2 hafta cinsel aktiviteden kaçının. Saçınızı yıkamak, duş almak veya banyo yapmak gibi günlük aktivitelere ne zaman devam etmenin güvenli olduğu konusunda sağlık uzmanınıza danışın.

İnsizyonlarınızın yakınına yerleştirilen drenaj tüpleri genellikle birkaç gün içinde çıkarılır. Sağlık uzmanınız tüpleri çıkardığında, muhtemelen bandajlarınızı da değiştirecek veya çıkaracaktır.

Dikişlerinizin ne zaman – veya alınacaksa – sağlık uzmanınızla görüşün. Bazı dikişler kendi kendine çözülürken, sağlayıcınızın işlemden 1 ila 2 hafta sonra diğerlerini alması gerekebilir.

3 ila 4 gün boyunca 24 saat cerrahi destek sutyeni, ardından 3 ila 4 hafta boyunca yumuşak destek sutyeni giymeniz gerekecektir. Sağlık uzmanınız, iyileşmeyi hızlandırmak için kesiklerinizde silikon bant veya jel kullanmanızı önerebilir.

İyileşirken göğüslerinizi güneşten uzak tutmanız önemlidir. İyileştikten sonra, kesilerinizi güneşe maruz kalma sırasında koruduğunuzdan emin olun.

Samsun Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.