İller

Tekirdağ Meme Dikleştirme

Tekirdağ Meme Dikleştirme, Tekirdağ Meme Dikleştirme Fiyatları

Doğum sonrası veya emzirme dönemi sonrasında, birçok kadının göğüslerinde hacim kaybı ve sarkma meydana gelebilir. Göğüs derisinin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle, şekli bozulmuş ve sarkık bir göğüs görüntüsü doğal bir sonuçtur.

Normal büyüklükteki göğüslere sahip olan kadınlarda, göğüs dikleştirme ameliyatı uygun bir seçenektir. Ancak bazen bu ameliyat, göğüs büyütme ameliyatıyla birleştirilmesi gerekebilir. Meme dikleştirme operasyonu, sarkmış ve şeklini kaybetmiş göğüsleri yeniden şekillendirmek ve ideal görünümünü geri kazandırmak için yapılan cerrahi bir müdahaledir. Meme büyütme veya küçültme ameliyatlarının aksine, memenin büyüklüğünü ciddi anlamda etkilemez. Bu ameliyattan sonra, göğüs daha dolgun hale gelir ve meme başı normal anatomik lokalizasyonunda yer alır. Göğsün son şekli yaklaşık 6 ay sonra belirginleşir. Tüm cerrahi işlemler sırasında iz bırakmamaya özen gösterilir. Ancak, bu ameliyattan sonra iz kalabileceği unutulmamalıdır. Neyse ki, bu izler iç çamaşırı giyildiğinde bile görünmeyecek boyuttadır.

Tekirdağ Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kimler Meme Dikleştirme Ameliyatı Yaptırmalı?

Meme dikleştirme ameliyatı, fiziksel gelişimini tamamlayan ve sağlık açısından herhangi bir sorunu olmayan 18 yaş üstü kadınlara, meme deformiteleri ve sarkma sorunları olan herkese uygulanabilir. Ameliyat sonrasında meme üzerinde izler oluşabilir, ancak bu izler genellikle problem oluşturmaz. Hasta bu durumu sorun etmiyorsa meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatında, kişiden kişiye farklı izler oluşabilir. Bu, kişinin cilt yapısına göre değişir ve cilt kalınlığına göre iyileşme süreci de farklılık gösterebilir. Bu ameliyat, ciddi meme sarkması yaşayan ve psikolojik olarak rahatsız olan kişilere uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Yeniden Sarkma Olasılığı Nedir?

Meme dikleştirme operasyonunda kullanılan teknikler ve memenin özellikleri nedeniyle, ameliyattan sonra uzun bir süre boyunca sarkma yaşanması nadirdir. Ancak büyük bir silikon meme protezi kullanılmışsa ve yaşın ilerlemesi nedeniyle yerçekiminin etkisi artmışsa, memelerde hafif bir sarkma görülebilir.

Bu sarkma, ameliyattan önce var olan bir sorun değildir. Eğer kullanılan meme protezi ortalamanın üzerinde bir büyüklüğe sahipse, daha sonra meme protezi değiştirilerek memenin tekrar dikleştirilmesi sağlanabilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Kalacak İzler Göze Çok Batar Mı?

Göğüs dikleştirme operasyonu, meme küçültme ya da büyütme işlemlerinde olduğu gibi, kesilerle gerçekleştirildiği için ameliyat sonrasında dikiş izleri oluşur. Ancak, yapılan dikişler estetik olduğundan, izler hızla iyileşir ve ince bir çizgi şeklini alır.

Hasta, ameliyat sonrasında memede iz kalacağı konusunda bilgilendirilir. Eğer hasta bu izlere aldırmıyorsa, ameliyat edilir. Fakat operasyon sonrasında memede estetik bir görüntü oluşacağı için, ameliyat izi çoğu hastayı rahatsız etmeyecek kadar küçük bir izdir.

Tekirdağ Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.