İller

Urfa Meme Dikleştirme

Urfa Meme Dikleştirme, Urfa Meme Dikleştirme Fiyatları

Göğüs dikleştirme ameliyatı ile küçültme ameliyatı aynı teknikleri kullanır. Memeler sarkık olsa da, büyük olmadığından doku çıkarma işlemi gerekmeyebilir. Meme hacmi fazla değilse, sarkıklıkla birlikte meme normal boyuttadır veya içi boşalmıştır.

Meme dokusu, kilo kaybı, emzirme veya yaşlanma gibi nedenlerle hacim kaybedebilir ve memenin cildi sarkık bir görünüm kazanabilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile bu sarkıklık düzeltilebilir. Ancak, eğer meme dokusu yetersizse, sadece toparlama ameliyatı yeterli olmayabilir. Meme dikleştirme ve büyütme ameliyatları birlikte uygulanabilir.

Meme dikleştirme ameliyatında, fazla deri çıkarılarak aşırı bollaşmış dokuları sıkılaştırılır. Areola çapı küçültülerek normal boyuta indirgenir ve meme ucu doğru pozisyona taşınır. Meme dikleştirme ve toparlama ameliyatları, daha dik ve diri göğüsler elde etmek için yapılan işlemlerdir.

Urfa Meme Dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Silikon ile Mi Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası silikon kullanımının gerekliliği, yapılan ameliyatın türüne ve hastanın fiziksel yapısına bağlıdır. Göğüsler küçültüldükten sonra ideal boyutta ise silikon takviyesine ihtiyaç duyulmaz. Ancak küçük göğüslerde dikleştirme yapılırken implant kullanımı gereklidir çünkü iç dokunun hacimli bir görünüm kazanması gerekir. Ayrıca deformasyon oluşmuş, toparlama yapılmış büyük göğüslerde de silikon takviyesi tercih edilebilir.

Egzersiz ve spor desteği ile göğüslerin üst kısmındaki kaslar yeniden aktif hale getirilse de, yağ yakımı nedeniyle göğüslerde küçülme oluşabilir ve bu durum geniş omuz ve gövde kasları nedeniyle erkek göğüs yapısına benzer bir görüntü ortaya çıkarabilir. Göğüs küçültme ameliyatında her zaman silikon takviyesi gerekli değildir. Ameliyatın türüne ve her bir hastanın fiziksel yapısına göre uygulanır.

Meme dikleştirme ameliyatından sonra implant gerekliliği hastanın göğüs boyutuna ve deformasyon derecesine bağlıdır. Küçük göğüslerde, iç dokunun hacimli bir görünüm kazanması için implant kullanımı gereklidir. Büyük göğüslerde ise deformasyon oluşmuş ve toparlama yapılmış ise silikon takviyesi tercih edilebilir. Ancak her ameliyat kendine özgü olduğu için, doktor muayenesi sonrası silikon kullanımı tespit edilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Göğüslerde Tekrar Sarkma Olabilir Mi?

Göğüs dikleştirme işleminden sonra, görsellerin kontrol edilmesi, ameliyat sonrasında da yeniden sarkmanın olup olmadığının anlaşılması için önemlidir. Meme küçültme operasyonu geçiren bazı kişilerde yeniden form kaybı meydana gelebilir, ancak bunun sebepleri kişinin fiziksel özellikleri ile ilgilidir ve her beden farklıdır. Dolayısıyla, ameliyat sonrası sarkma durumu her zaman net olarak belirlenemez.

Hızlı kilo alıp verme, aşırı kilo alma ve verme, doğum, emzirme gibi faktörler de göğüslerde yeniden sarkmaya neden olabilir. Ameliyatın türü de sarkma sorunu açısından önemlidir. İmplant yerleştirilen göğüslerde sarkma ve form bozukluğu çok az görülür. Özellikle kas altına ya da üstüne yerleştirilen implantlar, ameliyat sonrasında yeniden sarkıklık oluşmasını önlemek için titizlikle ve özenle yerleştirilir.

Urfa Meme Dikleştirme Fiyatı Nedir?

Meme dikleştirme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.