İller

Van Meme Küçültme

Van Meme Küçültme, Van Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme ameliyatı, kadınlarda memelerin normalden büyük ve sarkık olması durumunda uygulanan bir estetik cerrahi işlemidir. Bu işlemde, memedeki fazla deri, yağ ve meme dokusu alınarak memenin boyutu küçültülür ve şekli düzeltilir. Meme küçültme ameliyatının hem estetik hem de sağlık açısından pek çok faydası vardır. Büyük memeler, omuz, sırt ve boyun ağrılarına, meme altında pişik ve enfeksiyonlara, sutyen askılarının omuzlarda baskı yapmasına ve fiziksel aktivitelerin kısıtlanmasına neden olabilir. Meme küçültme ameliyatı ile bu sorunlar ortadan kalkar ve kişinin özgüveni artar.

Van Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0544 843 97 17 numaradan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme operasyonu, genel anestezi altında hastanede gerçekleştirilir ve yaklaşık 3-3,5 saat sürer. Ameliyat öncesi, her iki meme dokusuna tümescant mayii denilen anestezik ve adrenalinli solüsyonlar verilerek ağrı ve kanama önlenir. Ameliyat, önceden çizilen çizimlere uygun olarak yapılarak, fazla deri ve meme dokusu kesilip, meme başı belirlenen yeni yerine taşınır. Kesilen alanlar, memeyi toparlayacak ve dikleştirecek şekilde kapatılır, dren yerleştirilir ve özel bantlar yapıştırılır. Ameliyatta kendiliğinden emilen dikişler kullanıldığı için hastalar, ameliyat sonrası dikiş aldırmak zorunda kalmazlar. Ameliyatın bitiminde özel olarak tasarlanan sütyen korse giydirilerek hastanın iyileşmesi hızlandırılır.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi;

 • Eğer sigara kullanılıyorsa en az 15 gün öncesinden bırakılması ve dokuların oksijenlenmesini artırmak için temiz havada yürüyüşler yapılması önerilir.
 • Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılıyorsa ameliyat öncesinde en az 1 hafta önceden bırakılmalıdır.
 • Yeşil çay, ginseng, ginkgo biloba gibi vitamin takviyeleri alınıyorsa ameliyat öncesinde en az 1 hafta önceden kesilmelidir.
 • Ayrıca hastaneye gelirken önden düğmeli pijama takımı getirilmesi, ameliyat sonrası pansumanların daha rahat yapılabilmesi açısından faydalıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası;

 • Meme küçültme ameliyatından sonra hastanede 1 gece yatmanız gerekebilir, ancak ertesi gün taburcu edilebilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası genellikle hafif bir ağrı hissedilir, ancak ağrı kesici tabletlerle kolayca kontrol altına alınabilir.
 • Drenler ameliyattan 2-3 gün sonra çekilir ve hemen sonrasında banyo yapmakta sakınca yoktur.
 • İlk pansuman drenler çekilirken yapılır ve sonraki pansumanlar evde basitçe kendiniz tarafından yapılabilir. En iyi pansuman banyoda yapılır.
 • Ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün, yaklaşık 45 derecelik bir açıyla yüksek yastık kullanarak yatmak, ödemi önlemeye ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olabilir. Ödem genellikle 4-5 gün içinde azalacaktır. Erken dönemde göğüsler daha dik ve yukarıda olacak, 1-3 ay içinde ise göğüs altı kısım dolacaktır.
 • Ameliyattan sonra 3-4 hafta boyunca ağır kaldırma ve kollara yüklenme gibi aktivitelerden kaçınmak önemlidir.
 • Birçok kadın ameliyat sonrası sosyal aktivitelerine devam edebilir ve eğer işleri çok yorucu değilse 1 hafta içinde işlerine geri dönebilir.
 • Ameliyat sonrası yara iyileşene kadar sigara içilmemelidir.
 • Meme küçültme ameliyatı sonrasında ödem nedeniyle meme başı ve meme derisinde hafif bir his kaybı veya uyuşukluk görülebilir. Bu durum genellikle 6 hafta içinde kaybolur, ancak bazı hastalarda 1 yıla kadar devam edebilir veya nadiren kalıcı olabilir.
 • Ameliyat sonrası izler çamaşır içinde kalmak üzere tasarlanır ve zamanla soluklaşacaktır. Ancak, izlerin solmasını hızlandırmak için birtakım yardımcı yöntemler ve jeller kullanılabilir.

Van Meme Küçültme Fiyatı Nedir?

Meme küçültme fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bunların başında, ameliyatın yapılacağı hastane, doktorun tecrübesi ve ameliyat tekniği gelir. Bunun için lütfen randevu talep edin.